Edubuntu

yavaş bilgisayarlara linux kurayım diyorum. Eğitim ile ilgili olduğu için edubuntu diye bir şey buldum ubuntunun okullar için geliştirilen veriyonu sanırım. Bunu okul bilgisayarları kaldırır mı ?

Özellikleri aşağı yukarı şöyle:

Intel celeron 3.33ghz
400 küsür MB RAM
Ekran kartını bilmiyorum ama eski onboard bir şey işte.

Ne diyorsunuz?

kendi sitesine gore minimum sistem gereksinimleri

Processor: of 1ghz or above
Memory: 512MB of RAM (1GB recommended)
Disk: 8GB of disk space depending on options
Graphics: If you plan to use the netbook interface, you will require a graphics card that supports 3D acceleration on Ubuntu. Most netbooks are supported very well and shouldn't be problematic.

cok mantikli olmaz gibi duruyor.

ugrasirim derseniz Arch Linux, kolay kurulum olsun derseniz;

www.gamerheadlines.com

ve

en.wikipedia.org

adreslerine bakmanizi oneririm.
  • pwnography  (29.05.14 20:36:53)
kendi sitesinde sistem gereksinimleri nerede yazıor göremedim ben.

  • jamiro  (29.05.14 20:54:46)
Alternatifler için ufak bir fikir verir
en.m.wikipedia.org

  • murtiii  (29.05.14 21:31:12)
edubuntu.org adresinde min system req gorunuyor = )

  • pwnography  (29.05.14 22:06:23 ~ 22:06:40)