Sevgilinizin/eşinizin ne meslek yapmasını isterdiniz?

Yani sevgiliniz/eşiniz tam aradığınız insan size seçme şansı sunuldu mesleğini seç diye ne meslek seçerdiniz?

Eşim;
Doktor, avukat,pilot,hakim,mimar,öğretmen, iş adamı şeklinde cevaplayabilirsiniz.

Cinsiyetinizi de söylerseniz daha aydınlatıcı olur.

itfaiyeci

  • innerbliss  (29.05.14 17:28:28)
eşim kadın. anaokul ögretmeni

  • all girls dream  (29.05.14 17:29:31)
doktor

  • madeleine elster  (29.05.14 17:33:58)
istediği ve mutlu olduğu işi yapsın. yeter ki hobisi olan bir şeyle de ekstradan da olsa ilgilenebilsin. misal müzik, misal fotoğrafçılık.

  • dessy  (29.05.14 17:36:33)
tamir edebilen, zanaatkar, yetenekli insanları sevdiğimden herhalde çiftçi, tamirci, zanaatkar, işçi vs. gibi bir şey olmasını isterdim.

  • aithra  (29.05.14 17:37:37 ~ 30.05.14 14:48:21)
9-5/8-6 neyse çalışan ve/veya o mantıkla yetişmiş biri olmaması yeterli benim için. hiç o şekilde çalışmadım ailemle bile papaz oluyorum bu yüzden (ailede ben hariç herkes memur anlaşılacağı üzere)
kadınım.

  • niye ama  (29.05.14 17:37:54)
Mühendis ya da mimar. tek birini seçeceksem inşaat mühendisi olsun. daha iyi anlaşırız. kadın.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (29.05.14 17:39:32 ~ 17:40:00)
Çok farketmez ama stresi az olan bir iş olsun mümkünse.

  • [silinmiş]  (29.05.14 17:45:08)
Avukat olmasın. Erkek.

  • vedat chili peppers  (29.05.14 17:46:02)
Pilot veya kaptan ,arada özlemek lazım dimi ama.Cinsiyet K.

  • Lola90  (29.05.14 17:50:54)
öğretmen olmadı psikolog olsun. erkek

  • seyduna6687  (29.05.14 17:52:23)
erkeğim, eşim öğretmen olsun isterim. bu, soruya cevaptı. detay uzun olabilir.

çocukluğumda öğretmenlerimin çoğu iyiydi ve çok güzel kadınlardı. üstelik mazoşist bir çılgın olduğum için, "öğreten/yöneten kadın" imajı acayip hoşuma gidiyordu. büyürken, en fena aşık olduğum kız arkadaşım öğretmen olmayı düşünüyordu. daha da büyüyüp saçmasapan bir şekilde aşık olduğum başka bir kadın, zaten öğretmendi.

bir de ben eşimin çok yorulmasını, koşturmasını istemem. "evde otursun" demiyorum, çalışsın tabii ama evlilik konusunda benimle aynı paraleldeki adamlara kıyasla daha muhafazakarım ben. ağır bölümü ben yapayım istiyorum. sonuçta kadınlar çiçektir, değil mi? yani eşim sabah 8'den akşam 9'a kadar milletin peşinde koşsun, eve müşterilere söverek gelsin, yıpransın istemiyorum. öğretmenliğin kolay olmadığının farkındayım ama hiç değilse çocuklarla, velilerle uğraşır. işe kaçta gideceğini, işten kaçta döneceğini bilir. milletin dırdırını çok daha az çeker.

böylelikle hem öğrendiklerini uygulama, topluma öğretme, vatana millete faydalı bir insan olma/insanlar yetiştirme imkanı bulur hem de kafayı yemez. mutlu mesut geçinir gideriz. üstüne üstlük ev işlerinde falan da yardım ederim yani, çok şanslı olacak köftehor du bakalım.
  • pescador  (29.05.14 18:01:52)
sevgilim mimar, bazen mesai saatinin dışında çalışması haricinde mesleğinden memnun. onun memnun olması beni de memnun ediyor. mesleğiyle alakalı şeyleri konuşmaktan ben de zevk alıyorum. bi de o kadın, ben erkekim.

  • zgrydn  (29.05.14 18:09:49)
psikolog vb. ya da avukat olmasın da hangi mesleği istiyorsa yapsın.

  • nawar  (29.05.14 18:11:13)
fotoğrafçı/ressam/yazar/çizer olsun. sevdiği şeyi yaparak para kazanabilsin ve günün belirli bir saatinde belirli bir yerde olması gerekmesin.

kadınım.
  • kül  (29.05.14 18:19:44)
kadın. vahşi doğa belgeselleri çekiyo olsun isterdim

  • jakkly  (29.05.14 18:23:01)
sevgili: ajan
koca: karanlik adam

  • o da olur  (29.05.14 18:29:44)
sporcu olsun isterdim. atlet, voleybolcu gibi.

  • lionel andres  (29.05.14 19:06:59)
Basketbolcu olmasını isterdim herhalde. Ya da şöyle bi blues band'in solisti.

Asla istemeyeceklerimi de söylemek istiyorum: kuaför, taksici ve kadın mağazasında tezgahtar. Geri kalan her şey olabilir :p
  • pandispanya  (29.05.14 19:10:48)
Kadin. Akademisyen.

  • patiska  (29.05.14 19:11:21)
Kadın. Avukat veya öğretmen olmasın.

  • istenmeyen evlat  (29.05.14 20:09:46)
Eczacı olsun, dükkan çalışsın. Biz keyif yapalım.

  • arnold schwarzeneger  (30.05.14 09:15:23)
pozitif bilimlerden uzak olsun mümkünse. evde sürekli aynı muhabbetler dönmesin, bilmediğimiz şeyleri birbirimizle paylaşalım, alan genişliği olsun.

  • malmazel  (30.05.14 09:24:01)
ne olsun kısmında fikrim yok. açıkcası çok önemi de yok.

ama bi gidip 2 3 ay uzaklarda yaşamasının gerektiği bi işi olmasın mesela.
ayrılık, uzaklık kulağıma pek çekilir gelmiyor.

kadınım.
  • cecilia  (30.05.14 12:48:12 ~ 12:50:38)