ilişkiden sıkıldığınızı nasıl anlarsınız?

selamlar, soru ilk bakışta saçma gelmiş olabilir ama biraz düşündüğünüzde belki saçma gelmeyebilir.

diyelim ki hiç kendinizi dinlemiyorsunuz, içinizde de sürekli bir telaş ve bazı problemlerden kaynaklı psikolojik sıkıntılar mevcut. alışkanlıklarınıza bağlısınız, kabulleriniz de var.
"hiç ayrılmayacağınız, çok alıştığınız, ondan başkasıyla olamayacağınız" gibi değerleri atadığınız birinin, aslında canınızı sıktığını, ilişkiden sıkıldığınızı ve bir şekilde size zararlı olduğunu nasıl farkedersiniz?

başınıza daha önce gelmemiş olabilir tabi ama bunu farketmenin yolu ne olabilir diye de soruyorum esasen. dur bi düşün, liste yap, vb yollar sayabilirsiniz.

mesela, sevgilinizle evdesiniz, bir taraf dışarı çıkalım mı diyor. siz de 'şu an burada olmakla dışarıda olmak arasında benim için bir fark yok' diyorsunuz. sevgiliniz yanınızda, onun yanında olmak, evde olmak, dışarda olmak, dışarda onunla olmak vs. tamamen anlamsız sizin için. şimdi siz neyden sıkkınsınız?

bu arada bu durumu sevgili ile de kısıtlamayım. normal arkadaşınız, aileniz, dostunuzdan da kendinize itirafe demediğiniz sıkkınlıklar çıkabilir. bunu nasıl farkediyorsunuz?

çok karışık aktarmış olabilirim, pardon.

heves eksildiğinde sıkıldığımı hissederim. Örneğin hevesim varken sabah kahvaltıya gidelim mi diyen sevgili için erkenden uyanırım. Heves yoksa manyak mıyım o saatte uyanayım ya görüşürüz akşamüstü derim. İşte bunlar hep hevessizlik, sıkılma.

  • alaimisema  (25.05.14 22:27:25)
mesaj attım size.

  • iste o kavunici balik  (25.05.14 23:08:09)
onun yanında olmakla başkasının yanında olmak/yalnız olmak arasında bi fark yoksa anlarım.

mesela eskiden herşeyini paylaşırsın hemen. ama zamanla bunu da haber vermeyim nolcak ki dersin.

başkasında gördüğün ve hoşlanmadığın şeyleri o yapınca görmezden gelirsin başlarda. ama zamnla görmezden gelemezsin ve bu sana batmaya başlar.

tabi bunların ölçüsü var. çok sıkılmak az sıkılmak. zamanla illa ki bişeyler değişecek.
  • elorelia  (25.05.14 23:12:25)