ABD bana vize verir mi?

pek muhterem galyalılar.

greencard kurasını kazandım. case numberim 13000 de, türkiyede öğrenciyim, okulumun bitmesine minimum 2 sene var.

özet olarak ailem amerikaya gitmemi istemediği için mali olarak desteklerini alamıyorum. bütün ıvız zıvır pasaport vs. masrafları bir şekilde karşıladığımı düşünürsek banka hesabında olması istenen 10000 dolar yerine babamdan annem kardeşim ve bana kalan evin tapusunu göstersem bana vize verirler mi?

önüme bir fırsat çıkmış sırf ailem istemiyor diye geri çevirmek istemiyorum yarın öbürgün ne olacağı belli olmaz bakarsın çıkıp gitmek gerekir.

o yüzden görüşmeye dediğim gibi gitsem desem ki ben greencardı kesin olarak aldıktan sonra erteleme seçeneğini kullanıcam türkiyede okulum bittikten sonra master için amerikaya gelip temelli yerleşicem, sonuç ne olur?

ikinci seçenek olarak okul falan hiç karıştırmayayım. direk yaşamaya çalışmaya gidiyorum diyeyim. amerikada kuzenim yaşıyor onun adresini göstereyim bir başka arkadaşta sana lokantada iş ayarlarım dedi. iş ve kalacak yer hazır olarak görüşmeye gitsem ama yine bankada param olmasa vizeyi alabilir miyim?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

sadece banka hesabı için söyleyeyim, gecen yaz benim hazırladığım hiçbir evraka bakmadılar, bankonun önüne gittim, ne zaman gideceksiniz, nereye, kiminle diye sordu ( amerikalıydı ama Türkçe) sonra da 10 senelik vizeniz onaylandı, pasaportunuzu karşı bankoya bırakın" dedi. Ne gideceğim adresi verdim ne bir evrak. Adamlar sen gitmeden herseyini ( artık ne ise ) inceliyor ama baktıkları para degil tek kıstas ( bende oyle bir para yoktu zaten )

  • salem330  (21.05.14 23:37:32)
@salem330 yanlis okudunuz heralde duyuruyu arkadas turist vizesine basvurmuyor? alakasi yok sizin dediginizle.

rahmi hocam sorunun cevabini bilmiyorum ama yonlendirebilirim.

www.eksiduyuru.com surada onerilen yesilkart.gen.tr cok iyi. forumun green card basligina sor mutlaka cevap verirler. ilk cevaptaki sitelere de sorabilirsin garanti olsun.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (22.05.14 00:11:58)
oncelikle tebrikler.

gocmen olmayan vizelerle gocmen vizeler arasinda daglar kadar fark var.

evin tapusu cok saglam degil bence, cunku sen o tapuyu ben abd'ye gitmeden bunu satacam oyle gidecem anlaminda gosteriyorsun ki senin durumunda bu cok inanilir degil, ki zaten ayni zamanda kardesininmis de orasi...

re-entry permit alabilirsin 2 yil icin, ABD'ye girdikten sonra. bundan bahsetsen de sorun olmaz bence ama yine de sorduklarinda buradaki universitem biter bitmez, oraya yerlesmeyi dusunuyorum demen lazim. Eger ABD'ye hem gitmek istemiyorsan, hem de orada calismak istemiyorsan zaten ne sen basvuruya devam edip kendini yor, hem de maddi olarak bu ise para harcama...

eger is ve kalacak yer bularak gorusmeye gidersen, isteyecekleri paranin miktari daha dusuk olacaktir ama istedikleri kadar para gostermezsen vizeni basamazlar. Para gostermenin disinda tek yol, ABD'den bir sponsor bulmak...
Sponsor ya da para yoksa dosyan da reddedilmez, sadece eksik dokuman kagidi alirsin, ve ABD'den bir sponsor bulana kadar vizenin basilmasi ertelenir.
  • icince bokunu cikaran arap  (22.05.14 00:21:05)