Bisiklet çürümesi

bir arkadaşım yurtdışına çıktı, arabasını işyerinin önüne bıraktı 3-4 ay kaldı araba orda, burda çürümeye bırakma vs dediler, aynı şeyi bana diyorlar, apartmanın dışında koyacak yer yok, balkonda duruyo bisikletim 7-8 ayda üç kez kullandım son 4 aydır tozunu bile almadım. Çürüme derken, bin yani boşuna beklemesin anlamında anlıyorum, gerçi bisiklet 10 yıllık bianchide kullanmasam nolur ki zinciri bozulur en fazla yağlarız düzelir,
Demir'i mi paslanacak? Iki ayda bir siliyim mi ne dersiniz yoksa bir-iki yıl balkonda yatsın bişi olmaz mı?

Not: iş dolayısıyla meşgulüm seneye kullanırım rahat

hiçbişi olmaz, dönünce bi bakım yaptırıp kullanırsın.

  • camino real  (20.05.14 15:31:47)
silmeyle pek olacak iş değil, düzenli yağlayıp bakımını yapmazsanız durduğu yerde paslanır zincir-dişliler falan. pas sorunu için (bkz: wd-40)

  • aksimetre  (20.05.14 15:34:03)
yağlamak lazım ara sora bi çalıştırmak lazım mekanizmaları.

  • ergenpezeveng  (20.05.14 15:45:53)
asabiliyorsanız asın bisikleti. asamıyorsanız ters çevirip koyun.

  • balik kraker  (20.05.14 16:02:07)