Sanırım ölmeme az kaldı

Zayıf olduğumu haliyle biliyordum ama dün tartıya çıkıp da 49 kiloyu görünce, yakında öleceğimi yavaş yavaş hissetmeye başladım. Boyum 170 bu arada.

Hayır, işin kötü tarafı, zayıf olduğunuzu sizin her gün suratınıza vuran bir sürü insanın olması da ayrı bir dert. Psikolojiniz alt üst oluyor. Bazen öyle bir laf atıyorlar ki, bütün gününüz zehir oluyor. Bu halimden memnun muşum gibi laf yemekten usandım artık. Çocukluğumdan beridir zayıflıkla uğraştım, laf yedim, itin dibine sokuldum. Artık kaldıramıyorum. 23 yaşında adamım ben.

Spor salonuna yazılmayı isterim ama maddi durum biraz sıkıntı. Nedir bunun bana getirisi bilmiyorum, bilgilenirsem çok sevinirim.

Ne yapayım, ne edeyim hiç bir fikrim yok. Yok mudur bir sensei bana yol göstersin, şunu şunu yap desin?

Cidden kafa olarak çöktüm sayılır. İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınmaya başlamıştım, daha da uzaklaşıyorum. Bana yabancı geliyorlar, düşman gibi hissediyorum insanları. Sanki herkes bana bakıyormuş gibi garip bir his var içimde. Kafayı mı sıyırdım nedir.

diyetisyene gitsen, kilo aldırır sağlıklı bir şekilde.

  • rock n roll  (18.05.14 20:20:16)
doktor değilim.

önce birkaç test yaptırman gerekiyor. belki hipertroid var. ya da ne bileyim mide-bağırsak sorunun var. önce bunu tespit etmek lazım. bir sürü sebebi olabilir. o sebep ortadan kalktığında otomatik olarak kilon optimum seviyeye ulaşır.

yok ben doktora gittim, yaptırmadığım test kalmadı hepsi de normal diyorsan o zaman beslenme alışkanlığını değiştirmen lazım. hem ben o kilo-boyda çok adam tanıyorum korkma ölmezsin.

belki kemiklerin çok zayıf, belki kas kütlen yok denecek kadar az, bir denetimden geçmen çok iyi olur.
  • ya ben lan neyse  (18.05.14 20:25:46)
Dahiliyeye git bir genel kontrol etsinler. Hormonlarina baksınlar. Hipertiroidi olabilirsin, zayıfsın, psikolojik belirtilerin de var. Altında yatan bir sebep varsa tedavi olursun. Eğer bir sorun çıkmazsa seni diyetisyene yönlendirir diyet planı oluşturması için. Bugünden başla bütün yediklerini gün gün öğün öğün yaz.

  • Lim5  (18.05.14 20:29:49)
valla üstte denildiği gibi doktora gidin ama moral bozmayın umut kesmeyin sakin olun ölmeyeceksiniz yememekten

  • lebron james 6  (18.05.14 20:34:42)
işin sağlık kısmını bilemem de hamur işine abanırsan bayağı işe yarar. her öğünde mutlaka ekmek ye, hatta atıştırmalık olarak ekmeğin arasına salça sür ye. ekmek kilo aldırır

  • zombie0  (18.05.14 20:34:43)
Size göre boydan 10 cm kısa, kilodan 11 kg eksik, yaştan da 9 tane fazlası olan kadın versiyonunuzu tanıyorum. O da hayatı boyunca hep zayıflıktan çekti, insanlar da "Yesene, ihtiyacın var" deyip durdular, zayıflıktan etek giyemedi ama hatun yiyordu da. Arkadaşım için hamile kalmak çok işe yaradı ama sizin durumunuza bu çare olmayacak tabii ki.

Önce sorunun kaynağını bulmak gerek. Örneğin, anlattığım kişi erken doğmuş ve mide kasları tam gelişmeden doğmuş. (Mümkün mü öyle bir şey bilmiyorum, bana söylenen bu) Bu nedenle sindirimi çok yapamıyormuş, dolayısıyla ne gelirse gelsin belirli bir miktardan sonrası sindirilmeden gidiyormuş. Tam olarak bu olmasa da, sizin de kilo almaya bir engeliniz vardır. Durumunuzu bilmiyorum ama eğer sağlık güvenceniz varsa farklı devlet ve üniversite hastanelerinde farklı doktorlara gidebilirsiniz (aynı zamanda değil, biri bir şey bulamazsa bir süre sonra diğerine).

Derdinizin ne olduğunu bulduktan sonra da insanları takmayıp hedefe yönelirseniz bir şeycik kalmaz.
  • aychovsky  (18.05.14 20:46:16)
Doktora gittiniz mi? Sagliklisiniz dedi mi? Bir rahatsizliginiz yok dedi mi?

  • ibomiu  (18.05.14 21:19:29)
Oyleyse yaz bana yardim edecegim.

  • ibomiu  (18.05.14 21:19:56)
1.65 40 kiloyum midesel olduğunu düşündüğüm problemlerim var (şu sıralar psikolojik gibi geliyor herneyse) 8 ay önce 45 kiloydum 2 ayda harley+montla 38 kilo çıktım tartıda ki sen düşün bot ile montu çıkarınca kalan kiloyu muhtemelen 36 felan kadar oldum ama ölünmüyor.. diyetisyen konusundada ben gittim diyetisyene. günde 8 öğün yemek verdi yani 2 saatte bir sürekli yiyeceksin ama asla karnını tam doyurmıyacaksın illa doygunluk hissi istiyosan salata ile marul i ile yani yeşillik ile doldurucaksın. sporla beraber kilo alma hususundada sadece protein alırsan 2 ay sonra daha da zayıflarsın cunku vücutta yağ kalmaz bu sefer vücut direk proteini yani kası sindirmeye başlar bu seni daha da zayıflatır. sonuç olarak 2 saatte bir bişeyler yemelisin.

sana yine zayıfsın felan diyolarmış bana geçen komşunun biri 'uyy o nedu onlik çivi gibi kalmişsın' dedi benim halimi bir düşün :) kafana takılan en ufak şeyide özel mesajla sorabilirsin..

ek: hormonlara bi baktır tam kan sayımı yaptır ama yinede..

ek2: en kötü yanı da ayda 6 kilo verdirten haplardan kullansam 2 ay sonra hapı almaya ağzım kalmıyor yok oluyorum :(
  • kestane çizen ressam  (04.06.14 18:06:04 ~ 18:09:32)