2014 premier league

Birisi şu son 1-2 ayını kısaca özetleyebilirmi liverpool alacaktı felan nasıl manchester city aldı nolduda... Takibi bi bıraktım liverpool şampiyonluğu kaybetmiş vay arkadaş ya

kendi evinde chelsea'ye yenildi ve şampiyonluğu kaybetti. salaklar.

  • baldur  (12.05.14 19:15:27)
Liverpool 2 hafta önce kendi evinde Chelsea'yi yense şampiyonluk turu atma ihtimali vardı fazlaca, beraberlik bile yetecekti büyük ölçüde garantilemeye. Fakat yenildi ve avantajı City'e verdi. Onlar da avantajı kullandılar, maçlarını kazanıp şampiyon oldular.

  • cakabo  (12.05.14 20:00:00)
Ilave olarak 3-0 önde olduğu crystal palace maçını son 20 dakikada 3 gol yemeyi başararak 3-3 tamamladı.

  • sormayın bana sen o musun diye  (12.05.14 20:13:46)
city maçından önce herkes "liverpool alırsa yürür" diyerek fazla gaza geldi. 2-0 öne geçtiler, 2-2 oldu, coutinho denen aptal evladının saçmasapan bir golüyle kazandılar bir şekilde.

ama city'nin 50 maç eksiği vardı. eh, liverpool maç kaybetmezse şampiyon olacaktı ama gerrard başkanın ayağı kayınca chelsea'den golü yediler, bir daha da çıkaramadılar.

bu süreçte arada hep 1-2 puanlık farklar vardı, liverpool sadece diğerlerinden önde olduğu için avantajlı sayılıyordu ama tek puan kaybında patlayabilirdi. nitekim öyle oldu, city eksik maçlarının hepsini kazanınca şampiyon oldu.

üstüne üstlük liverpool'un sondan bir önceki haftada 3-0'dan 3-3'e gelen maçı da city'ye çok yardımcı oldu bence psikolojik anlamda. o maçı kazansalar da city şampiyon olurdu ama son haftaya kafa kafaya girselerdi, daha çok baskı hissedebilirdi city.
  • pescador  (12.05.14 20:17:09)