Canon 400D

Merhabalar,
düşük bir bütçem var ve bir makine almak istiyorum. Hallice bir body alıp daha sonra iyi lenslerle takviye etsem ne dersiniz?

400d bir body buldum uygun fiyata, fikriniz nedir?

eğer olumluysa neye dikkat edeyim? satıcıya ne sorayım?

şimdiden teşekkür ederim

40-50 d aliver onun yerine hocam. 400d ye dek düşme.

  • oligomer  (09.05.14 11:06:00)
Aslında çevrende anlayan birisi varsa onunla birlikte almadan önce makinaya bakman iyi olur. Shutter sayısını sorabilirsin satıcıya. makina ile çekim yap bir iki tane. Beyaz bir zemin / gökyüzü çek, leke veya karanlık nokta bozulma varmı anlayabilirsin.

Makina için ne kadarlık bir bütçen var iletirsen farklı seçenekler sunabiliriz belki.

En iyi makina sahip olduğun makinadır bu arada ;) 400d işini görecektir.
  • ventruefox  (09.05.14 11:06:29)
@ventruefox teşekkür ederim. shutter sayısını sorarım satıcıya. bütçe maksimum 800 lira. :/

@oligomer öneriniz için teşekkürler.
  • antalya12  (09.05.14 11:44:19)
shutter sayısı satıcıya sorulmaz. satıcı çoğu zaman düşük söyler. günün gazetesini çeksin, son fotoğrafı göndersin sana. bir kaç site var, oraya yükleyip shutter sayısını görebilirsin.

  • zam sampiyonu domates  (09.05.14 14:26:40)
400D zamaninda satilan 18-55 lensler iki cesitti, yanlari genis tutamaklari olan

media.the-digital-picture.com

ince tutamakli olanindan olmasina dikkat edin, degilse fiyat kirin. netlik ve kalite farki var aralarinda.

cok cazip bir fark yoksa 500d alabilirsiniz, ekran farki onemli, 400d pikseli yogun degil.

Makinayi gordugunuzde Av modunda diyaframi f22 yapip, oto fokusu lensten kapatip beyaz bir alani cekin (gokyuzu de iyidir) cekilen resime zoom yapip bakin siyahliklar varsa sensor kirli, fiyat kirin.

battery grip almaya kalktiginizda body farki var ust serileri ile, 450D den sonrakiler icin farkli grip takiliyor, bu da daha az urun bulunabilirligi olacak.

sorulariniz varsa mesaj atabilirsiniz.
  • gerenkyok  (09.05.14 21:09:31)