Pilates, incelme, yürüyüş

Hepsi bir başlıkta aslında :)

Şimdi ben birkaç aydır pilates yapıyorum düzenli. Yememe dikkat ediyorum, sağlıklı besleniyorum, günde ortalama yarım saat de yürüyorum. Her tarafım inceldi; ama basen kısmı istediğim gibi incelmiyor.
Dün de pilates hocam dedi ki, vücut yapın gereği bu böyle. İncelirsin, ama çok yürüme çok koşma. E ben yürüyorum her gün dedim, hızlı tempoda yürüme dedi. Yani şimdi yürüyüş ve koşu kalın kas mı yapıyor da öyle dedi sizce? Ne yapayım ben peki sürekli oturayım mı yürümeyi kesip?

Bilenler bi selam ederse sevinirim :)

Kalın kas, ince kas diye bir şey yok. Diyete devam ettikçe her yerin incelir.

  • arnold schwarzeneger  (09.05.14 10:39:11)
kalın kas, ince kas diye bir şey nasıl olmaz? e var?

  • bradshaw  (09.05.14 10:55:51)
Kasların yapıları aynıdır; yaptığınız egzersizlere beslenmenize göre kaslarınız büyür. Lakin kaslardaki bu büyüme sizin yarım saatlik yürümelerinizle olacak bir şey değil. Hatta ben kaslarım büyüsün istiyorum deseniz bile böyle bir şey yaşamanız çok büyük bir emek mesai ve disiplin gerektirir. O yüzden siz yürümenize diyetinize devam edin aksatmayın, istediğiniz sonuçları zamanla alırsınız.

  • angelus  (09.05.14 11:03:13)
Kalın kas ince kas yok. Kaslarınız geliştikçe kalınlaşır işte. Yürümeyle bacakları kalınlaştırabiliyor olsaydık benim roberto carlos gibi bacaklarımın olması lazımdı. Haftada ortalama 80-100km civarı yol yürüyorum. Bacaklarım kalın değil.

Bacaklarınızın incelmesinden kastınız eğer sıkılaşmaksa ona uygun hareketleri yapmanız lazım. Yürüyüşle bacak sıkılaşmıyor. Yokuş, merdiven falan çıkıyorsanız sıkılaşır orası ayrı.
  • godsparticle  (09.05.14 11:05:13)
şu yüzden demiş olabilir: kardiyo ile sağladığınız kalori esksikliği (ki beslenmenize de dikkat ettiğinizi söylemişsiniz zaten) genel olarak incelmenizi sağlıyor. kas+yağ+su kaybı şeklinde yani... bölgesel olarak incelmek diye bir şey olmadığı ve en eski (en inatçı) yağlar da en son gideceği için sizin su ve kas kaybını minimize etmeniz gerekli şu aşamada. (ideal kilonuzda olduğunuzu da varsayarak)
bu yüzden kardiyoyu azaltmanızı tavsiye etmiş olabilir. kas yapacak diye değil, kaybettirecek diye yani.
(mevzuya çok hakim değilim, sadece yorumlamaya çalıştım durumu)
ben sizin yerinizde olsam kardiyo yerine, tüm beden güçlendirme ve sıkılaştırma egzersizlerine yönelirdim.
  • icemint  (09.05.14 11:15:54)
Plates sonrası maxuvibe cihazıyla çalışırsanız bölgesel sıkıntınız kalmayacaktır.

  • megalomaniac  (09.05.14 13:08:19)