Wireless Mouse Tavsiyesi

Arkadaşlar herkese selamlar.

kısa ve öz olarak bir mouse'dan istediklerimi yazayim, siz de bana tavsiye verirseniz çok sevinirim.

* usb dongle'ı (receiver'i) kaybolduğu zaman harici olarak satılabilen olsun.
* (bu şart mecburi değil ama öncelikli tercih sebebi) ışığı görünmez olsun, yani kırmızı ışıklı olmasın... bu tip mouse'lar her renk zeminde çalışıyor ve ışık görünmez olduğu için pil uzun gidiyor.
* pili şöyle en az 3-4 ay gitsin.

verebileceğim maksimum para 60-70 lira...

Kullanım amaçlarım; sürekli rapor, makale, proje yazıyorum... yani word, excel ve CAD programları ile çok haşır neşirim... haftada bir kaç saat de oyun oynuyorum, özellikle FPS tarzı oyunlar... oyun için sanırım dpi (çözünürlük) kuvvetli olması gerekiyor

şimdiden herkese çok teşekkürler...

www.logitech.com

buradan begendigini al. sol taraftan istedigin ozellikleri secerek filtreleyebilirsin. ikinci ozelligin logitech'deki adi darkfield. maalesef 2 ve 3'u ayni anda saglayan yok. ayrica darkfield olanlar pahali oluyor biraz. ben m705'i tavsiye ederim. unifying alici alirsan, kaybettigin takdirde herhangi bir unifying alici ile mouse'u eslestirebilirsin. ayrica aliciyi kaybedersen, logitech ucretsiz olarak yenisini gonderiyor. butcen daha genis olsaydi performance mx onerebilirdim. ele cok daha iyi oturuyor ama hem pahali, hem de sarji iki hafta gidiyor.
  • crucio  (06.05.14 17:49:29)
A4 Tech G10 kullanıyorum, hepsiburada'dan almıştım. sağ el için tasarlanmış ancak bunun haricinde bir sorunu yok. kendi sitesinden yazılımı da yüklenince oldukça fonksiyonel bir mouse haline geliyor, ekran görüntüsü yakalama vs. de dahil.

Bunun yanında yazılımla yeniden ayarlayabileceğiniz bir kendiliğinden güç tasarrufu moduna sahip: belli bir süre kullanmazsanız kendisini kapatıyor, bir sağ tıklama ile tekrar aktif hale geliyor. Bunu yaparken de programda bahsedildiği kadarıyla 0,01 mA’dan daha az enerji harcıyor. “Uyandırmak için hareket ettir” seçeneğini seçerseniz tüketim 0,8 mA’ya yükseliyor ki, ben tasarruf açısından tıklama modunda kullanıyorum. Ayrıca nano alıcı sayesinde bilgisayarın kapandığını anlayıp yine kendini kapatıyor.
  • sevgikusunkanadinda  (06.05.14 18:00:00)
@crucio
teşekkürler dostum cevabın için.
ama ben darkfield özelliğinin hem pil ömrünü uzatmak hem de her renk zeminde çalışabilmek için olduğunu sanıyordum. pil ömrü uzun olmak ile darkfield özelliğinin aynı anda olmaması ilginç gerçekten...
verbileceğim para 60-70 lira dedim ama bilmiyorum, belki birazdan gider alırım evin karşısındaki teknosadan m705'i... pili 3 sene gidiyor yazıyor sitede... o nedir? orayı anlayamadım

@sevgikusunkanadinda
teşekkürler dostum cevabın için.
ama sanırım bana kimse bundan sonra a4 tech markasını aldıramaz heralde...
evet yazılım sayesinde gelen o özellikleri biliyorum ama yazılım sayesinde verilmiş janjanlı efektler ve animasyonlu bir menü bir mouse'da ilk aradığım özellikler değil onlar malesef... ayrıca otomatik kapanma özelliği zaten artık her mouse'da var.
  • appdata  (06.05.14 18:12:28 ~ 18:13:50)
m705'in pili üç yıl gitmese de yoğun kullanımda bir yılı rahat geçiyor.

  • yalnux  (06.05.14 18:18:53)
wuu huuuu...
tam aradığım mouse...
ben hazırlanıp çıkayım, alıp geleyim o zaman...

teşekkürler tavsiyeler için hepinize arkadaşlar ;)
  • appdata  (06.05.14 18:28:47)
pili 3 yil gidiyor mu bilmiyorum. ben alali 6 ay oldu. hala devam ediyor. daha once yine logitech'in 6 ay pili gider diye aldigimiz mouse'u hakkaten 6 ay gidiyordu. hatta 8. ayi gormustu sanirim. bunun da en az 2.5 yil gidecegini dusunuyorum

  • crucio  (06.05.14 18:57:17)
m705 i tek pille de kullanabiliyorsun ayrıca :)

  • washe  (06.05.14 21:23:12)
www.eksiduyuru.com

şuna da 2 dakikanızı ayırıp cevap verirseniz eğer çok sevinirim,
çok teşekkür ederim şimdiden hepinize arkadaşlar ;)
  • appdata  (16.05.14 23:28:44)