Hyosung 650r

Yahu bakınıyordum soriyim dedim honda yamaha sahibi 1-2 adam (600-1000 lik kullananlar) dedilerki hyosung gt650r al madem paran az motoruda öğrendin artık 250 likten kurtul yahu bu hyosung çin min dedim yok akıyooor dediler... Herifler tanıdık yalanda demezlerde aklıma takılan koskoca sahibindende 1 tane 0 ı 24 milyar 2. Elleri daha garantisi devam eden 12.000 e var e 1 yılda motor 12.000 yl değer kaybedermi ha bide hyosung alınırmı? 650r alırsamda ömürlük olur muhtemelen hyosung kaç kmde ölür :) teşekkürler

Edit: sahibindende 5 tane ilan var la sadece?

hyosung kötü bi marka değil. çin malı gibi düşünme.

  • orpheus  (06.05.14 01:54:53 ~ 01:58:09)
600luk hyosung kullanacağıma 250lık honda kullanırım. tabi bu benim bakış açım belkide çevremde kimse hyosung kullanmadığı ve pek övmediği için bu fikre sahibim.
edit: çin değil kore malı.

  • kuzey li  (06.05.14 02:13:22 ~ 02:13:58)
kore malı iyi bir motordur.

sarı bir 650 r sahibi olmuştum 7-8 ay.

kullanılan makine suzukinin sv650 de kullandığı makinedir, zaten hyosung çok uzun yıllar suzuki için üretim yapmış tecrübeli bir firmadır.

2 silindir olması kimine göre dezavantaj kimine göre avantajdır, farklılıklarını araştır.

çok torklu bir makinedir, zırt pırt vites değiştirmene ihtiyaç duymaz. atıyorum 4. vites gidiyorsun önüne birşey çıktı ve yavaşladın, vites düşürmeden gazla alır toplar kendini yüksek tork sayesinde.

200+ hızlara çıkarsın, ama bu hızların çok tehlikeli olduğunu unutma.

evet sıralı 4 silindir bir 600 lük kadar hızlı değildir, V2 motor nihayetinde.

ama dediğim gibi torku çok zevklidir.

ikinci el al, alabildiğin kadar ucuzunu al. satarken fazla üzmesin.

motorundan makinesinden korkma birşey kolay kolay olmaz.

şu motorlar aynı makineyi kullanıyor;

www.sahibinden.com

grenaj takıntın yoksa naked modelini de alabilirsin.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (06.05.14 08:57:04)
3 4 sene önce grup sürüşündeyken birisinin gidonu yerinden çıkmıştı, bi arkadaşımda da vardı oda iki sene sorunsuz bindi

  • mirty  (06.05.14 09:39:56)
@Nick:
Hyosung'un bilinmedik oldugunu kim söyledi ki? ben 10 yıldır biliyorum, tanıyorum. hem ilk geldiğinde yurtdışı üreticisini, hem Türkiye'de Kanuni motorlarını üreten Kuralkan bünyesine girmesini de takip ettim.

@kilima:
Sıfırı 24 bin edecek kadar iyi bir motor değil. ama ikinci el uygun fiyata bulunursa alınabilir. Japonlara göre elbette kalite farkı var, aynı performansı beklemek hata olur. ama hem bakımı hem yakıtı daha az masraf çıkarır. Toyota vs Kia gibi düşünün. Kia 'yı alan adamla aynı nedenle Hyosung alabilirsiniz. veya Toyota'ya para da basabilirsiniz. bütçeye bağlı.

(Geçmiş zamanda 2 yıl Hyo 250R kullandım)
  • 507  (06.05.14 10:17:29 ~ 10:19:05)
Japonlara kıyasla malzeme kalitesi ve performansı düşük. Ama Çin markaları düzeyinde de değil, ortasında. ben 250lik kullandıgım için 650'ye özgü bir sorunu var mı bilmiyorum.

  • 507  (06.05.14 19:17:50)