greencard çekilişini kazanmış mıyım?

yoksa babayı mı aldım?

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2015 (October 1, 2014 to September 30, 2015). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Please print out this letter and take it with you to your visa interview.

Approximately 125,000 individuals were registered for further processing. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at www.dvselectee.state.gov. Please note that all DV-2015 applicants will be required to use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application, which will be available beginning on May 19. Paper forms will not be accepted.

Please be advised that your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available. Once your interview is scheduled, you will receive a notification message at the e-mail address you provided when you submitted your initial application.

If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center about your case, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be written in the upper right hand corner of all correspondence sent to the Kentucky Consular Center.

You may call the Kentucky Consular Center at (+1) 606-526-7500 between 7:30am and 4:00pm EST. E-mail inquiries should be addressed to KCCDV@state.gov.

Vize görüşmesine gideceksin. Diyor ki; seçilen aday sayısı vize kontenjanımızdan fazla o yüzden garantiledin demek değil diyor. Sana mail atıcaz biz bilgileri diyor.

  • armagan  (01.05.14 22:54:39)
büyük ihtimalle evet, hayırlı olsun :)
ama bu kesin olarak alacağınız anlamına gelmiyor, görüşmeye falan gideceksiniz.

  • innerbliss  (01.05.14 22:54:41)
Tebrikler :)

  • pandispanya  (01.05.14 22:55:37)
eğer istemiyorsan neden çekilişe girip gerçekten gitmek isteyen insanların hakkını yedin diye sorarlar adama

  • innerbliss  (01.05.14 22:59:56)
congratz bro. hadi gene iyisin :D

  • jedilance  (01.05.14 23:03:39)
Hadi sen git de tatile buraya geri gelirken haber et, iphone 6 çıkmış olur sana sipariş ederim artık :)

  • armagan  (01.05.14 23:07:32)
hadi hayırlı olsun. vize sürecinde bir problem yaşamazsan amerikalı oldun sanırım :)

  • fayfim  (01.05.14 23:16:43)
hayırlı olsun lan :)

  • omer gibi  (01.05.14 23:23:15)
laan be :) tebrikler dostum, mezun forumda takıl oradan her şeyi kaparsın.

  • greenback  (01.05.14 23:33:30)
dostum seçilmiş değilsin henüz. ama adaylar arasındasın. tamamını anlamadım daha uzman birileri gelir mutlaka yorum yapar belki ama armaganın dediği gibi "seçilmiş olman vize alacağın anlamına gelmiyor." muhtemel vize verme işlemlerinde şansını artırmak için bundan sonra direktifleri çok dikkatli takip etmen gerekir diyor. instructionlar verdiği linkteymiş. işlemleri yaparken online ds 260 immigrant tırıvırısını kullanman gerekir elden verilecek kağıtlar kabul edilmeyecektir diyor.

vize numaran olana kadar vize görüşme tarihin düzenlenmeyecektir diyor. başlangıç kaydını yaptıktan sonra görüşme tarihin mail adresine gelecekmiş.

durumunla alakalı kentucky consular center'la iletişime geçmen gerekirse ismin ve case number'ın üzerinden yürüyecekmiş işler. bu kentucky şeysine ola ki göndermen gereken belgeler varsa o numarayı sağ üste yazacakmışsın.

bir de istersen verilen numaradan bu kentuckyli amcalarla iletişime geçebilirmişsin.

evet mükemmel olmasa da yaklaşık olarak böyle diyor. ben de sanki sen marstan gelmişsin gibi davrandım sanırım kusuruma bakma.

bol şans :))
  • kuul  (02.05.14 00:17:57)
hayırlı olsun. hayvan gibi prosedürlerle uğraşacaksın eğer gitmeyi düşünüyorsan :)

  • xenophobe  (02.05.14 01:04:23)
ben şimdi yeşil kart ile amerikaya gidip üniversite okuyabiliyor muyum?

veya burada okuduğum okulu bıraktım gittim oraya orada da okuyamadım bir iş tutturdum çalışmaya başladım, vatandaşlığı alana kadar en fazla iki kere mi türkiyeye dönebileceğim?

herkese teşekkür ederim sağolun varolun :)
  • rahmi pinkfloydoglu  (02.05.14 01:08:24)
surada asamalarla ilgili bilgiler var: yesilkart.gen.tr

5 yilin en az 30 ayini ABD'de gecirmen gerekiyor ve 6 aydan daha uzun sure ABD disinda olmaman lazim. bu sartlari saglarsan 5 yil sonra vatandasliga basvurabilirsin.

Green Card'la ABD'de yasama ve calisma hakkina sahip oluyorsun, eger istersen orada da universite okuyabilirsin tabi.
  • icince bokunu cikaran arap  (12.05.14 03:25:41)