ekşibişın'da

zaman geçiriyor musunuz? keyif alıyor musunuz?

kızlara bakıp çıkıyoprum. bi de bi kaç gündür giremedim. ama üstünde durmadım da.

  • ben smyrna  (01.05.14 17:44:01)
eh işte arada..

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (01.05.14 17:50:19)
bir sözlük yazarı olarak ekşi sözlük'ü bol bol itin götüne soktum. fakat hiçbir zaman bu camianın bir parçası olduğumu, beğenmediğim şeyleri yaptığımı inkar etmedim ve bunları özellikle belirttim.

fakat bu ekşibişın'daki insan fotoğrafları beni utandırıyor desem yeridir. hele o yorumlar yok mu... orda birbirini yalayan, eli sikinde fotoğraflar arasında gezen insanlar sözlükte anadoluluları aşağılıyor, çomar deyip cinsellik hakkında sallayıp duruyor, ne kadar rahat ve şahane olduklarından bahsediyor vs...

direkt alakalı olmasa da şu örneği vereyim aklıma gelmişken: bu tip bir arkadaş vardı mesela, bana 1 ay boyunca ev sormuştu. sonra bizim ev arkadaşımız çıkmaya karar verdi. ilk olarak kendisine söyledim. dedim bayan, hanımefendi, bizimkisi çıkıyor. istersen sen gel, önceliği sana veriyorum ben.

1 aydır ev arayan rahat abla ne dese beğenirsin? ya cnm bir erkek olsa neyse de iki erkekle olmaz ya... gelmeyebilir, kesinlikle anlıyorum. ama buna sebep olarak sadece erkeği gösterdi lan kız.

ekşibişın da öyle bi yer. ikiyüzlülük, iğrençlik milletin paçalarından akıyor. internette olmanın verdiği rahatlıkla iyice kaypaklaşıp gerçekten uzaklaşıyorlar bana kalırsa.

bu söylediklerim sadece teşhir bölümü için geçerli. ben elim skimde toplamda 5 kez falan oraya girdim zaten başka bi yeriyle ilgilenmedim ekşibişın'ın. o yorumları, tiperi gördükten sonra oraya da girmez oldum.

velhasıl ekşibişın ekşici ılık götlülerin gerçek yüzüdür, teşhir bölümüyle başlı başına bir utanç duvarıdır.

biz duyuruda da kendimizi gösterdik, fotoğrafımızı koyduk. şu zamana kadar duyuru ifşaları hakkında eminim en az 500 yorum yapılmıştır. ve bunların taş çatlasa 50'si kalp kırıcı, kötüdür.

kişilerin çok daha anonim olduğu bu platformda bile insanlar birbirinin fotoğrafını insan gibi değerlendiriyor ama ekşibişın'da yalan dolan şaka komiklik (!) alıp yürümüş.

amk bana duyuruda paragraf döşediğim için "hayatsız" diyen adam, yeni fotoğraf ekleyen kadına "bu fotoğrafında kolyen yok :))" gibisinden laflar ediyor. biz en azından ekşibişın'da karının kızın kolyesini götünü kovalamıyoruz siktimin enteli.

(bu tamamen rastgele bir örnekti, son zamanlarda cidden "kolyen yok" ya da ona benzer bir yorum yapıldıysa sahibi alınmasın, en son ne zaman girdim onu bile hatırlamıyorum)
  • pescador  (01.05.14 17:56:23 ~ 17:56:56)
bazen. ciddi takılmak için uygun bir yer değil bition; çoğu kişi trollük için takılıyor orada.

  • henrikirinkil  (01.05.14 17:59:05)
bi kişi var takip ettiğim, diyalogda olduğum, arada o yeni bişeyler paylaşmış mı diye bakıyorum o kadar.

  • tescillimarka  (01.05.14 18:02:41)
hoslandigim bir kiz var ona bakiyorum ben arada.

  • cursed  (01.05.14 18:06:11)
o ne diye birkaç kez girmiş olmam lazımdı. rajrex vücut sergiliyordu (ya da başka biri, emin olamadım şimdi). bir kadın fotoğrafı vardı millet güzel mi dil mi kavgasına girmişti. sonra da bakmadım hiç. zaman geçirmiyorum, keyif almıyorum. teşhircilikte instagramdan ne farkı var biri aydınlatsın.

  • sayns  (01.05.14 18:13:47)
bir kaç defa girdim baktım ve bu zamana kadar gördüğüm en boş beleş adamların toplandığı bir yerde zaman geçirmem açıkçası. söylenenlerin hepsine katılıyorum. açıkçası ben de orada fotoğraf paylaşan ya da yorumlayan insanlar adına utanıyorum.
insan götünü, bacağını neden teşhirir ki ya da neden sevgili bulmak için onlarca kez resimlerini yükler anlayamıyorum gerçekten.
bir de şöyle bir şey var, tanıdığın biriyse güzel-çirkin farketmez "burcucum çok güzel çıkmışsın", eğer yeniysen ortamda burnun büyük, ağzın büyük, kaşın gözünün üstüne vs. yorumlar bunlardan ibaret.
  • leadzeppelin  (01.05.14 18:15:24)
1,5-2 sene önce yoğun takılıyordum, ortam ve muhabbet güzeldi.

şimdi eskisi kadar girmiyorum, ara sıra aklıma gelince.
  • giderbey  (01.05.14 18:21:44)
İki üç kere girdim gerçekten fotoğraf diyebileceğim fotoğraflar paylaşan insanlar vardı biraz gezindim sonra abuk subuk insanların abuk subuk resimlerine geldim. Bu mu bition yani? Et mi sergiliyorlar? Daha da girmem. Sub-ethada en çok takıldığım yer duyuru herhalde.

  • Lim5  (01.05.14 18:24:43)
amma takılmışsınız teşhire. hayır bunları okuyan çaylaklar da yazar olduklarında soluğu ilk bition'da alıyorlar, bir şey varmış gibi:)
bition'ın sıkıntılı kesimi yöneticileri bence. hayır site de bir şeye benzese. yıl olmuş 2014, hala internetin en çok downtime'ı olan sitesi. adı bition olmasa kimse girip bakmaz bile.
abuk subuk kuralları var. erkekler adonis yayınlıyorum diye neredeyse tamamen çıplak fotoğraf koyabiliyor, kadınlarda meme ucu göründü mü, uuuu.
gerçi buradaki yanıtlara bakınca, çok da şaşırtıcı değilmiş.
  • yalnux  (01.05.14 18:48:39)
ete gote takilacaklarina kafalarini calistirsalardi instagram'i bulurlardi. eksi sozluk'e, duyuruya niye giriyosam oraya da onun icin giriyorum, ilginc birsey var mi diye? vakit gecer mi diye ama yok gecmiyo bayadir girmiyorum.

milletin ne muhabbet cevirdigini de cok sallamiyorum acikcasi, o yonden elestirmeyi sacma buluyorum. guzel muhabbet bulursan takil bulamiyosan baska yere bak, internet bu, sayisiz secenek mevcut.

ha bi de ordan kizlarin fotolarini alip, o fotolarla sahte profiller olusturup uye toplayan bi dolu copcatan sitesi gordum :)
  • tasa oturma soguk ceker  (01.05.14 18:54:04)
zaman geçirmiyorum, ilgimi çekmiyor. daha önce de demiştim, birileri çıplak fotoğrafımı yayınlasa haberim olmaz. o kadar bakmıyorum.

  • devilred  (01.05.14 18:56:25)
eskiden zaman geçirirdim ama şimdi birkaç kişinin mekanı olmuş meh biryer çokçok nadir bakıyorum, duyuruda yavaştan o kıvama geliyor gözümde açıkça öyle

  • sirena  (01.05.14 19:06:38)
biraz önce girdim uzun zaman sonra, bişi anlamadım çıktım. daha önce de toplasan 2-3 defa gene aynı 5 dakikalık girişlerim olmuştur. u-duyuruyu ise her gün girdiğim yerdir

  • kendal  (01.05.14 21:01:01)
kırk yılda bir. meh işte keyif kısmı.

  • kyha  (01.05.14 23:05:56 ~ 23:06:22)
4-5 sene önce takılıyordum o zamanki kadro daha geyikti byron, esismen, kaba simsek vs şu an günde 1 kere falan fotoğraflara bakıp çıkıyorum.

  • xenophobe  (02.05.14 02:00:17)
1 defa kedimin ekmek sepetine oturduğu fotoğrafını koydum komik diye, gelip nickaltıma "pis", "ekmek sepetine kedisini oturtuyor sonra oradan ekmek yiyor", "misafirliğe gitmemeli buna" filan yazdılar. bir daha da girmedim. :_(

  • m e l t e m  (02.05.14 02:03:04)