Amerika'da Vize Süresini Aşmak

Gençler selam,

Öncelikle (bkz: bir arkadaş ekolü)..

Arkadaşın biri Amerika'da öğrenim görüyordu. Eğitimi bitti, vizesi de bitti haliyle ancak dönmeyip bir seneden daha fazla bir süre daha kaldı oralarda. Sonra döndü Türkiye'ye.

Şimdi yeniden gitme durumu var iş sebebiyle. Resmi statüye göre çıkış tarihi itibariyle 10 sene girme yasağı var görünüyor.

Sormak istediğimiz şudur : Bu gerçekten uygulanan bir yasak mı? Başına gelen var mı? Evet uyguluyorlar, sakın gitmesin, sınırdan geri döner mi?

Forumlarda yazılanları okuduk, birebir deneyim sahibi olanların yanıtını bekliyorum mümkünse.

Sağlıcakla,

Nick The Chopper, soyledigi gibi, kapidan geri cevirilir. Orasi Turkiye degil, kurallar uygulaniyor.

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (28.04.14 11:31:21)
Arkadasim hostes, bu yuzden amerika ucuslarina gidemiyor.

  • kompisko  (28.04.14 11:46:01)
uu beybi :) hayatta giremez bi daha..
benim gerzek bir kız arkadaşımın gerzek ablası kaçak gitti (turist olarak) sonra 2 yıl çalıştı filan. "annemi özledim" diye geldi türkiyeye. sonra sanki tatili bitmiş gibi döndü. çatır çatır uçağa atıp geri göndermişler... ben tüm olaylardan sonra duydum ki... o salak kız arkadaşım "dava açıçiz bunu yapamazlar hakları yok" diye zortluyordu! :) çok gerzeklerdi ailecek.

  • ben smyrna  (28.04.14 11:54:08)
ne yazik ki giremez. hatta 10 sene sonra bile zorluk cikarirlar, en iyi ihtimal vize alip gidersin, kapida saatlerce bekletir, tonlarca soru sorarlar.

egitim bitince bir yil kalip egitimini gordugun alanda calismak icin izne basvurabilirdin de be abi, legal olarak calisirdin o zaman. zira egitim tamamlandiginda okulun international student bolumunden bu basvuruyu yapip bir sene daha vize uzatilabiliyor. belki bunu arastirip ya ben oyle zannediyodum, direk veriyolar zannettim diye goygoy yapabilirsin ama yemezler sanirim.
  • beriberi  (28.04.14 12:11:53)