kuşlar ne kadar zamanda uçmayı öğrenir?

odamın balkonunda bir kuş yumurtlamıştı, 21 günde çıkar dediler. 1 ay sonra kuş çıktı, büyümeye başladı, gövdesi falan büyüdü büyük bi kuş ama hiç tüyü yok. siyah bir kuş, sarı tüyleri var ve ayakta duramıyor. çirkin bir kuş annesi arada gelip besliyor. 2 ay oldu bu kuş gitmek bilmiyor. balkona çıkamıyorum, kapıyı açamıyorum, klimayı kullanamıyorum hem ben deliricem hem de bu kuşun bu kadar zamanda uçması gerekmıyor muydu? bu kadar zamanda gidicek olsa giderdi hasta bı kuş mu acaba, alıp ön balkona götürsem annesi bulabilir mi?(aslında çok sevimsiz bi kuş elime alabileceğimide sanmıyorum)

sizinki de garipmis. kusun türü hakkinda bir fikriniz yok mu?

  • fspades  (05.06.09 01:20:09)
annesi güvercine benziyor, kendisi hiçbir şeye benzemiyor

  • ecece  (05.06.09 01:35:12)
annesi güvercine benziyorsa herhalde güvecindir. 22 günlük güvercin söyle oluyormus:
upload.wikimedia.org

fledging statüsünü en gec 26 günde birakiyorlarmis. yani 1 aylik güvercinin ucmasi gerekli sanirim.
  • fspades  (05.06.09 01:51:38)
teyzemlerin balkonunda da böyle bir şey olmuştu. kuşu götürürseniz bulamayabilr. teyzem anne kuşun yavruyu koyduğu yere çok yakın bir yere koymasına rağmen anne kuş (kuş beyinli olmak böyle bir şey galiba) yavruyu bulamamıştı. o yüzden bari az daha bekleyin uçsun.

  • turkuazz  (05.06.09 01:51:57)
uçamayacak olsa anası ümidi kesip terkederdi, gelip gittiğine göre ümit var. sen biraz daha bekle hele.

  • mtrsykl  (05.06.09 02:08:35)
Güvercin beslemiş biri olarak şunu söyliyebilirim. yumurtadan çıkma süresi ortalama 22 gün sürer ilk 1 hafta aşırı hızlı büyürler fakat ondan sonra büyüme hızı yavaşlar, annesini gördüm diyorsun şu şekilde söyliyeyim hemen, hemen annesinin boyutuna ulaşmadan uçamazlar normal şartlarda da öyle aman aman gezeyim ayakta durayım demezler büyüme evresinde dinlenmek için hep yatarlar(uyuşuklar biraz) yerini değiştirirsende annesinin bulma olasığı çok düşük 2 ay demişsin bu sürede kafamda soru işareti oluşturdu bu zaman zarfında uçması gerekmekte aslında bende akışına bırak bu kadar daha zaman beklemişsin biraz daha bekle bir yerden sonra annesi bakmaz ona ya yuvadan düşer kediye yem olur yada orda ölür kalır çevrende güvercin besleyen birisi varsa oda alabilir belki faydalı şeyler yapabilir kendisi için sıcak bir yuva gibi...

  • Attention  (05.06.09 04:26:34)
kuşu parmaklamayın avuçlamayın sakın. mümkünse hiç dokunmayın. çocukken yapmıştım ben o hatayı. annesi sonra gagalaya gagalaya telef ettiydi yavrucağı üstüne bir de balkondan atmıştı.

kartal yavrusu değil bu sonuçta balkona çıkın keyfinizi kaçırmayın. ayrıca evet küçükken çok çirkinler ama tüylenince güzelleşiyorlar.
  • ayiadam  (05.06.09 04:26:53)
büyük ihtimalle kumrudur.bu şekilde araştırın bir de.

  • ground  (05.06.09 12:16:37)