Amerika'ya gezmeye gidicem ancak planim yok

Bu yaz amerikaya gezmeye gidecegim. Ortalama 15 gun kalicam. Inis havalimanim new york olacak ancak sonrasinda ne yaparim, ne ederim hic bilmiyorum :) avrupayi bir kac kez turladim, asinayim ancak abd ye ilk defa gidiyorum.

Hostellar avrupadaki gibi fazla ve guvenilir mi? Eyaletler arasi ulasimda neyi tercih etmeliyim? Kiralama yapmali miyim ? (Bisiklet, motorsiklet, araba vs. )

Kalacak yer olarak couchsurfing e mi baksam ? Rota nasil olmali sizce?

Bayagi bir soru oldu. Cevaplari merakla bekliyorum. Tesekkurler.

arabasız bişey yapamazsın orda. mutlaka kiralaman lazım. planlarını ve rotanı ona göre yap. benzin zaten ucuz bayağı, o konuda sıkıntı çekmezsin.

bu şekilde açılışı yapayım, gerisi de gelir elbet.
  • loveinaflipbook  (23.04.14 21:32:11)
new york ve çevresi için 5 gün ayırabilirsin, bu zaman için araba kiralamana gerek yok zaten araba new york'ta sıkıntılı olur trafik, park vs. bu beş günün sonunda new yorktan san francisco'ya uçup geriye kalan 10 günü batı turu şeklinde tamamlayabilirsin. bu noktada önceden internetten araba kiralamayı halledip san francisco'da arabaya atlıyosun ve her gideceğin yerde 2 3 gün kalacak şekilde batıyı arabayla turluyorsun. san francisco, los angeles, las vegas, san diego rotasını izleyebilirsin. yol arkadaşı bulma gibi bir durumun varsa daha da ucuza gelir.

  • acemmi  (23.04.14 21:41:31)
15 gunde tum amerikayi gezmem zaten mumkun degil. Gittigime degecek yerleri gorsem yeter. Muze meraklisi degilim. Alisveris de yapmak istiyorum. Kiyafet, ayakkabi vs. sirt cantasiyla gidip bavulla donmek gibi bir planim var :))

  • mr.goodcat  (23.04.14 21:41:38)
ben new york'ta rahat 10 gün gezdim. 5 günüm daha olsaydı 5 gün daha gezerdim. çok kapsamlı gezdim ama, hem müzeleri hem alışveriş merkezlerini ahahaha :D

amerika büyük memleket, oradan oraya gideyim derken ciddi vakit kaybedebilirsin. bence sadece 15 gün bile new york için güzel olur :)
  • la noix  (23.04.14 22:07:14)
şehirde bolca gezeceksen:
7 gün newyork-boston
7 gün los angeles- san francisco
ha hızlı bi gir çık yapıp en popüler yerleri görsem yeter dersen 15 günde 8 şehir de yapılır.

abd'de hostel diye bir şey fazla bulamazsın. daha çok yol otelleri bulursun en ucuz. ama şehir dibinde olan chain oteller daha temiz olur days inn gibi. metro-otobüs hattına yakın seç yeter. (coachsurfing yapmadım hiç, no koment)

az şehir gezeceksen araba şart degil hele ki büyük yerlerde hiç değil. aynı bölgedeki şehirler arası otobüs veya trenle gidersin. lakin dogu-batı yapacaksan uçak tek seçenek doğal olarak. şehir içinde bisiklet şart degil ama iş yapar.

gitmeden düzgün program yap yeter. mesafeler oldukça büyük, son saatte karar verip gidemezsin avrupa şehirleri arasında trenle 2-3 saatte gittigin gibi.
  • 507  (23.04.14 23:44:01 ~ 23:44:54)
15 gun sadece California icin dahi az olabilir. Yerinizde olsam San Diego'ya ucar, oradan Pacific Coast Highway'den kuzeye Oregon sinirina kadar gider sonra 101'den guneye geri donup Las Vegas'a gecer, Las Vegas'tan donerdim.

  • guru  (31.05.14 03:49:31)