barcelona'da iki gün

Selamlar,
25 - 27 nisan gunleri arasi bi arkadasimla beraber barcelona'da olacagim. Kesin gorulmeli dediginiz yerler nereleridir? Aklimda bi tek su unlu katedralleri var.

Emprovize gezmek istiyoruz ama sonradan pisman olmayalim gitmedigimiz yerler icin.

Denize de girmeyi dusunuyoruz. Herhalde yeterince sicaktir. Ne oneririsiniz?

CS e ilan verecegim az sonra. Eger uygun bi yanit gelmezse, onereceginiz hostel var mi? Yoksa hostelbookers'tan bakacagim. Ben burada yasiyorum iki gece misafir ederim diyen cikar, belki?

Oradan fransa carcassone'a gececegiz. Hava sicakligi nasil olur orada?

Tesekkurler.

Denize girerken plajdaki çantalara dikkat edin, mümkünse sıralı girin. Hırsızlar Barcelona'da kol geziyor. Ayrıca deniz daha geç ısınır, o yüzden tahmininden daha soğuk olabilir.

Parc Güell'i de görün mutlaka.
  • cakabo  (21.04.14 08:48:25)
hostel kabul
havaalanı ya da tren istanundaki tourism information desk'ten ücretsiz haritalardan alın; orada belirtilen noktaları bitirmeye çalışın.

  • deneme2  (21.04.14 08:49:06)
hostelworld.com da yardımcı olur ve barselona hostelleri ucuz. biz merkezi ve güzel bi yerde geçeliği 7 euroya kalmıştık, ismini maalesef hatırlamıyorum.

gotik mahalleyi görün kesinlikle. şimdi beni tekrar atsalar barselonaya, her yeri bırakır gotik mahallede geçirirdim iki günümün ikisini de. şahsen parc güelli sıkıcı buldum mesela. gitmeden araştırın derim.

ayrıca çikolata müzesi çok eğlenceli. giriş bileti olarak çikolata veriyolar.
  • malmazel  (21.04.14 09:17:30)
ben en çok poble espanyol'u beğenmiştim.

  • neyehbe  (21.04.14 10:09:13)
BEN OLSAM CAMP NOU'yi görmeden gelmezdim.

  • etna  (21.04.14 10:15:26)
Zaten soruda da yazmışsınız ama Sagra de Familia'ya (meşhur katedral) gidin. Ayrıca Park Guel'i görün. Gaudi'nin bir sürü eseri var. Casa Battlo ve Casa Mia'da Gaudi'nin eserlerinden. La Rambla caddesinde dolaşın. İstiklal caddesi gibi bir yer. Ayrıca havaalanındaki şehir ve metro haritaları çok işe yarıyor, uçaktan iner inmez alın mutlaka. Paelle yiyip, Sangria(alkol) içmenizi tavsiye edebilirim. Futbol seviyorsanız Nou Camp'ı da görün mutlaka. Ben ev kiralamıştım o yüzden hostel bilmiyorum.

  • Dr_Stat  (21.04.14 11:12:49)
Ben bunlara ekmolarak tarantosta dans gösterisi diyorum. Yarim saat kirk dakka falan sürüyor ve gecirdiginiz en güzel anlardan olacak.

Park guelde harika kareler yakalayacaksiniz. Nou campta müze gezisi pahali ama değiyor.
Sangria her yerde farkli tatta. Begenmezseniz bilin ki o içtiginiz yerde kötüdür. Baska yerde deneyin.

Sagra da familia icin de sesli rehber satin alin derim ingilizceniz varsa.
  • la traviata  (21.04.14 11:36:23)
Fabrizzio Petit Palace güzel bir hosteldir. işleten ernesto kafa adamdır.
zaten la rambla ya da yürüme mesafesinde.

  • zvonimir  (21.04.14 11:55:42)
german pavillion - mies van der rohe.

denizi öyle çok güzel değil. bir de biz yaz ortasında girememiştik, hava çok soğuktu.
  • goldentitan  (21.04.14 11:56:33)