Maaş soran insanları nasıl gecistirmeli?

Akraba dahi olsa söylemek istemiyorum. Para konularının özel bi mevzu olduğunu düşünüyorum çünkü.

Geçiştirme cümleleri olarak ne söylenmeli böyle durumlarda?

nabacan nüfusunamı alıcan diyorum ben,
yada alıyom işte bişiyler diyorum.

  • basond  (20.04.14 20:07:25)
alıyoruz bir şeyler...:)

  • king lizard  (20.04.14 20:07:37)
  • sanal hayvan  (20.04.14 20:08:13)
ahahah turkiye'de kimse cekinmez dogru..

en iyisi espri. soyleyemem falan derseniz iyice uzatirlar zira cogu insan yuzsuz. ama dalgaya vurursaniz kapanir konu. veriyorlar iste bir seyler deyin atiyorlar bir kac milyon dolar deyin bulun bir seyler
  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.04.14 20:08:33)
samimiysem sölediğim, " bir sonraki soruda donumun rengini mi soracaksın? ben sana soruyor muyum? " samimi değilsem ; bunlar sorulacak şeyler değil. diyorum. susuyorlar. ayıp ettiklerini anlıyorlar. hani pot kırdığımızda içimizden bi sıcaklık duygusu yüzümüze doğru çıkar ya, adjahdaahkjafl onu karşıdan hissediyorum. o duruma geliyorlar.

  • ykyt  (20.04.14 20:13:18 ~ 20:14:04)
Aldığımın yarısını söyleyip sonra napalım abi piyasa böyle diyorum

  • jamalbsf  (20.04.14 20:26:46)
dalgaya vurabilirsin. 2. kez sorarsa çok salak bi durumda kalacağı için sormaz.

örneğin:
akraba: senin aylık ne kadar bambum?
bambum: senelik 2 milyon kuveyt dinarı alıyorum. şirket arabası olarak altıma bugatti veyron verdiler bi de yemek fişi niyetine american express platinium kartım var.

diyebilirsin. eğer zorlarsa mimiklerinle sanane amk tepkisi verebilirsin. dalgadan önce yaparsan biraz hava bozar ama dalgadan sonra sanane amk tepkisi verirsen zarar gören karşı taraf olur.
  • error522  (20.04.14 20:28:56 ~ 20:30:07)
ne kadar aliyosun.
allaha sukur idare ediyorum
uc dort bin lira var mi
cok sukur yetiyo

diyorum. artik ucuncu kez sormuyo. mal degilse anliyo telaffuz etmek istemedigimi
  • exlibris  (20.04.14 20:41:47)
geçiştirmekten ziyade direk söylemek istemediğini ya da 'sorulmaz ayıp' filan gibi cevaplar verme taraftarıyım. söylemek de söylememek de iki ucu boklu değnek zira.

  • malmazel  (20.04.14 21:21:10)
kişinin maaşı ve kime oy verdiği sorulmaz diye öğrendik. şu ana kadar kimseye ne maaş, ne de oy sormuşluğum vardır ama diğer insanlar hiç de öyle değil. dan dun soruyorlar, ben de dan dun söylüyorum. maaşım az olduğundan herhalde...

  • late viper  (20.04.14 21:42:15)
dalgaya al ya da tersle.
her türlü geçiştirici cevap sana bumerang gibi geri dönecektir, istersen yapma yani.

  • dafaiss  (20.04.14 21:58:05)