Vücudunuzda kalıcı yara izi,çizik izi var mı? Neden olmuştu?

Benim bacakta var bir kaç tane. Kesik ve tel saplanması.
Sırtımda 2 tane var. Etbenlerini aldırmıştım onların yara izleri.
Sizde?

Edit:Yara olup geçen, iz kalmayan sayısız var.

dizimde çocukken bisikletten düşüşümden kalan bi iz var ama ben bile görmüyorum onu artık.

sağ kulağımın hemen yanında, hani şu saçın favori denen kısmında yukardan aşağı bi yara var; bikaç ay önceki köpek saldırımdan yadigar.
  • hjarteblod  (19.04.14 22:59:24)
suratımda var! sol kaşımda kaş kavisinin tam altında 5-6 yaşındayken merdivenlerden yuvarlanıp bitimindeki kayaya kafayı geçirip yarmıştım, dikiş izi kaldı
sağ ayak bileğimde teneke kesiği izi var çocukluktan yine
haşarı bi çocuktum
  • niye ama  (19.04.14 23:00:07)
Sağ ayağım üst tarafında 28 içten, 28 dıştan dikiş var.

Küçükken mutfakta sürahi kırılmış, bende suda kayıp sürahinin alt kapak parçasına düşmüşüm.
  • yatagants  (19.04.14 23:01:04)
Elimde, karnımda, dizimde, alnımda, çenemde dikiş izleri, bir gözümün altında da çizik var.

  • armagan  (19.04.14 23:01:48)
dizimde küçükken camın üzerine düştüğüm için oluşan bi kesik var.
kolumun iç kısmında okulda yanyana iki kesik var, alüminyum tabaka sağ olsun o girdi.

  • april12th  (19.04.14 23:02:38)
Bacaklarimda midye kesigi izi basimda ve bilegimde cam kesiginden dolayi dikiş belimdede dikiş izi var.

  • queensalvoo  (19.04.14 23:03:12)
kalçamda morluk izi var, denizde yosunların arasına oturmuştum ve doktorun tabiriyle zehirli bir balık tarafından ısırılmışım. yarım ay şeklinde morluk kaldı. 3 4 sene önce oldu, hala duruyor. Sol üst bacağımda yanık izi. Sol kaşımda üç dikiş izi, kaldırama kafa atmıştım.

  • kablelvuku  (19.04.14 23:03:28 ~ 23:06:35)
Alnımın tam ortasında var, küçükken kalorifere kafa atmıştım, açılmıştı dikiş izleri kaldı, kaşlarımı çatınca belirginleşiyor. Seviyorum ben değişik bir havası var...

  • elikası  (19.04.14 23:05:59)
2 tane var. biri diz kapağımda, küçükken düşmüştüm, kaldı izi.
diğeri de yine küçükken kaşım yarılmıştı, dikiş atıldı onun izi, dikkatli bakıldığında görülüyor. kreşte emre diye bir arkadaşla yakalamacılık oynuyorduk. 'emre benii yakalayamaz kii' diye ebleh ebleh bağırırken dolaba kafamı çarptım, kaşım yarıldı, ilk aşkım çok sancılı oldu :))

  • rock n roll  (19.04.14 23:06:03)
Gogsumde belli belirsiz bir cizik izi var, agac cizmisti ama cok belli olmuyor.

Alnimda da kucuk bir delik oyuk tarzi bir sey var, su cicegi izini andiriyor, ilkokuldayken sira arkadasim kalem saplamisti

Bu kas altinda olan izler cok guzel gozukuyo ya, kucukken haberim olsa yabardim skdjja
  • Idonthaveausername  (19.04.14 23:06:35 ~ 23:11:05)
Sol kasimin altinda iz var bardak girmisti. Bir de sol ayagimin ustunde leke var. bebekken cay dokulmus. Deri burusuk falan degil sadece hafif ton farki var.

  • duzsac  (19.04.14 23:08:04)
yüzümde, alttaki 20lik dişin tam üstü hizasında, küçük bir dikiş işi var. ben aldırmıştım,2-3 yıl oldu hala geçmedi.

  • MtKrt  (19.04.14 23:08:42)
yüzümün sol kısmında çizik var küçükken tıraş olmaya çalışmışım jiletle. çenemde de kırık var dikiş atmışlardı,top oynarken düşüp kırmıştım.

  • lafıolmaz  (19.04.14 23:12:13)
sol omzumda var. küçükken bisikletten uçup yerde takla atmıştım. derin yarılmıştı ama dikmediler, heralde oynak bölge diye mi artık nedir...

  • loveinaflipbook  (19.04.14 23:13:30)
elimde var genelde bir birkaç tane damla şeklinde yanık izi,bir kere matkap ile delmiştim onun izi kaldı,bir kere scart kablonun üzerine düşmüştüm uç kısımları girmişti onun izi kaldı.

ağaçtan atlarken elim ağacın dalına takılmıştı sağ serçe parmağımın avuç içi kısmı yırtılmıştı dikiş izleri kaldı.

merdivenlerden sırt üstü düşüp yuvarlanmıştım bel&omurga bölgesinde deri bayağı bir parçalanmıştı bunların izleri kaldı.

bisikletten düşme ve kavgadan kaynaklı diz ve kafa bölgemde 4-5 tane yara izi kaldı.

sağ kaşımın kulak tarafından hatırlamadığım bir hastalık tarzı birşeyden su çiçeği izine benzer bir iz kaldı.

sağ kolumun dirsek kısmında da yanık izine benzer bir iz var ama neden olduğunu hatırlamıyorum.
  • sealth  (19.04.14 23:14:31 ~ 23:17:39)
mesanemin sağ üst kısmından bıçaklandım. kocaman bi izi var.
boşluğumda 1 kurşun izi var.
küçükken bayırdan düşmüşitüm dizlerim fena yarılmıştı onların izleri var hala :D
  • Solem  (19.04.14 23:20:01)
sol ayağımın üstünde var, sağ ayağımdaki topuklu ayakkabıyla deşmiştim dans ederken;
sağ bacağımda dizimin altında var, çocukken yazlık yerde elimde ıvır zıvırla bahceleri ayıran tasların üzerinde yürürken düşmüştüm de olmuştu,
sol kolumun üzerinde var, yavruları olan bir kedi köpeğime atlayınca arada kalmıştım, utanmasa kemiğe kadar inecekti;
alnımda var, o sivilceyi patlatmayacaktım.
  • kaymaktutmayansicaksut  (19.04.14 23:23:18)
Arabanın altında kalmıştım küçükken, dizimin yan tarafında yara izi var. O yarada taş parçası kalmıştı, sanırım şu an vücudumda geziniyor taş:D

  • Lola90  (19.04.14 23:25:01)
Sayamayacagim kadar cok var..

Olm sadece sol kolumda bes farkli olaydan bes iz var lan.. hepsi farkli farkli desenlerde , bunlar kalici olanlar bide dusun..
  • kennym  (19.04.14 23:28:48)
@nejdet
Boşver sana dert tasa olmasın benim küçük dünyam
sen atomları parçalamaya devam et.
  • basond  (19.04.14 23:29:02 ~ 23:31:48)
sol elimde işaret parmağım ile avucumun birleştiği yerde bir yara izi var. küçükken oyuncak arabanın önündeki farı söküp içindeki lambayı almaya çalışıyordum. nedendir bilmem bu işi meyve bıçağı ile yapmaya çalıştım. farı üstten zorlarken bıçak kayıp elime girdi. büyük de değil işte meyve bıçağının ucunun eni kadar. başka yok hehe

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (19.04.14 23:42:18)
var, bacağımın ortasında düşünce dal girdi.
sinek ısırığı izleri var bir sürü. tırnak izi var yüzümde yanda, ya kardeşim ya kuzenim çizdi bilemiyorum.
geniz eti ameliyatının da izi var ama onu göremezsiniz.
  • Lim5  (19.04.14 23:45:03)
Sol kolumdakilerin nedenlerini yazayim tam olsun :

- omuzdan baslayip 15 cm bouyunca dirsege dogru uzanan paralel iki kalin cizgi : universitede yillari , asiri alinan alkol sonrasi evde banyoya yol alinir kapi koluna uzanilir ama kapi kolu 5 cm daha geride oldugu icin iskalama ve one dogru devrilme sirasinda islemeli kapi kolu omuzdan baslayi kola kadar deriyi yirtar..

- universite yillari : 1 lira buyuklugunde dirsegin hemen altinda yanik izi , cocukluk arkadaslari ile arkadas ortaminda yapilan geyigin ilerlemesi ve bi arkadasa asiri yuklenilmesi sonucu arkadasin konuyu kapatmak icin kizgin nargile maşasini kola basmasi :)

- El ile dirsek arasinda kalan ic bolgede 5 cm boyunda 1 cm eninde yanik izi.. 5yil once annem istanbula ziyaretime geldi sagolsun utumu yapiyodu bende o sirada yanindan gecmek istedim alan dar oldugu icin tam yanindan gecerken utuyu havada geriye cekince koluma degdi , deri elimde kaldi gene :)

- utu yarasinin hemen 2 cm altinda 0.5 cm den capta mukemmel bir daire. Bebeyken damlatilan naylonlardan birinin yaptigini dusundugim iz..

- utu yarasinin 5 cm otesinde nedenini hatirlamadigim baska bir iz.. kesik gibi duruyo ama niye oldu bi fikrim yok.. buyuklugu 3-4 cm

Bumlar harici ufak tefeklerde var ama nedenlerini bilmiyorum cogunun..
  • kennym  (19.04.14 23:47:35)
dirsegimin yakininda var derin bir kesik izi. abimi kovalarken cam kapiyi ustume kapatmisti icinden gecmistim aahahah tabi annem turk oldugu icin yatakta kolum kan icinde bagirirken bir de azar isitmistik. hey gidi gunler

omzumda cok seksi bir yara izi var yelken yaparken olmustu tekne cizmisti denize dustukten sonra
  • babamasoliimbananickaldirsin  (19.04.14 23:51:34)
6-7 yaşlarındayken kendime tahtadan kılıç yapıyordum. Elime çivi sapladım, elimin öbür tarafından çıktı. Sonra evdekiler kızıp malzemeleri alır diye kimseye söylemedim. Çiviyi çıkarıp devam ettim, elimde ufak bir iz kaldı.

  • johan sebastian  (19.04.14 23:51:44)
boynumdan aşağı hiç yok kafamda 4-5 tane var. sol kaşımda 2 patlak, çenemde ufak bi iz. 2 tane de saçımın arasında var.

  • xenophobe  (20.04.14 00:00:16)
var. elimde cam damacana patlamisti. sag el iki parmagim kesildi hala izi durur.

sag ayagimin ustunde de cocukken dusmustum tas yarmisti o da muhur gibi duruyor
  • exlibris  (20.04.14 00:05:54 ~ 00:07:00)
Apandisit ameliyatı izi. ameliyat sonrası apse yaptığı için sökülüp tekrar dikilmişti, kadınlara bıçak yarası olarak yutturabiliyorum.

  • godless frog  (20.04.14 00:12:34)
tam çenemin altında bir iz var ama neden oluştuğunu hiç bilemedim. sanırım çok küçüklüğümden kalmış.
diz kapaklarım sayılamayacak kadar yara içerisinde, küçükken çok fazla düşermişim dengesizce koşuşturmaktan
ayak bileğimde koyu kırmızı bir jilet izi var, 1 sene oldu üzerinden ama yara kapanmasına rağmen rengi hiç geçmedi
iki elimin iç derisi de normalden ince ve pürüzsüz çünkü 2şer defa sobaya yapıştırmışım küçüklüğümde
bir elimin dışında elim büyüdükçe genişlemeye devam eden bir yanık izi daha var, tencere kapağından olmuştu diye hatırlıyorum
aynı elimde yaklaşım 18 yıllık bir kırmızı benek şeklinde iz daha var, ilkokulda diş teli olan bir arkadaşa vurmuştum elimin tersiyle, oradan kaldı
yine aynı elimin serçe parmağı üzerinde derin bir kesik vardı, eve alınan yeni bıçak setinin ilk dakikalarından yadigar, kemiğimi görmüştüm kesiğin altında
yüzümde de belli belirsiz bir tırnak izi var, kardeşim daha bebekken onunla oynarken çizmişti
bildiğin defoluymuşum ya ben. fişimi kaybetmeselerdi keşke..
ek: sağ kol altımdan dirseğe doğru yaklaşık 15cmlik iz daha var. ağaçtan düşerken kolumun altına ince bir dalı girmiş, boydan boya kesmişti kolumu
  • shubulubapshubaptishaluva  (20.04.14 00:16:32 ~ 00:21:42)
sırtımda sol tarafta var. ameliyat izi çok bariz yalnız.
sağ kolumda dirseğimin üzerinde var ama çok görünür değil.
bu kadar galiba.
  • uzunuzunilgi  (20.04.14 00:17:02)
1 - sol diz kapağım. fruko gazoz şişesi kesmişti ilk okulda.

2 - sol kol bileğe yakın kısım. 3 dikiş. cam kesiği.

3 - sağ el işaret parmağı ilk boğum. 8 dikiş. birinci sınıfta kapıya sıkıştı.

4 - kasığın sol tarafı. varikosel ameliyatı.
  • oraletarya  (20.04.14 00:17:08)
sol gözümün altında ( elmacık kemiği üstünde ) 4 dikişim var. trafik kazası.

  • 726490  (20.04.14 00:30:41)
benim ellerimde var 4 adet.
1 tanesi su çiçeği izi, dış yüzeyde bileğe doğru. (bebeklik)
1 tanesi yanık izi, orta parmak iç tarafta. (soba, bebeklik)
1 tanesi kesik dikiş izi, baş parmak iç tarafta. (falçata, öğrencilik)
1 tanesi kesik izi, diğer orta parmak iç tarafta. (bıçak, yetişkinlik)

1 adet kolumda var. tırnak izi. (çocukluk, kavga)

ne kadar güzel bir soru bu arada, tebrikler!
  • neyleyim  (20.04.14 10:49:50)