İstanbul'da Nişan Yüzüğü Yaptıracak Yer?

Arkadaşlar İstanbul'da nerede yüzük yaptırabilirim. Yabancı bir markanın çok beğendiğim bir yüzüğü var. Yapımı biraz zor olabilir.

Kapalı çarşı'ya gidip herhangi bir kuyumcuya yaptırmak mıdır çözüm?
Yoksa bu iş için gidip soruşturmam gereken yerler var mı?
Oturduğum yere yakın bir kuyumcuya sordum biz yaptırırız dedi fakat söylediği fiyat biraz fazla geldi.

Bilgisi olan var mıdır?

Not: Yüzün altın olacak elbette. Elmas vs yok.

Her yer yaparız diyecektir ancak mühim olan bütçe ve zanaatkarın yeteneği. Tasarım olacağından beğenmedim deme şansın olmayacak.

Bu sebeple tanıdık kuyumcu (veya kuyumcu tanıdığı olan bir arkadaş) bulmak daha doğru olacaktır.
Gerekirse kuyumcu yönlendirir falanca yerde yaptırın diye.
  • cakabo  (10.04.14 11:14:31)
daha dün inci kolye bulabilmek için kapalıçarşıdaydım. caddede bir kuyumcuda sorduğum inci kolyenin incisini aldıkları dükkanı buldum (bunu kuyumcudan öğrenmedim tabi, o kadar gezince, tamamen rastlantısal incici şuraya biz veriyoruz inciyi dedi). caddedeki adamın 500tl'ye sattığının kapalıçarşıda 120tl olduğunu öğrendim. hadi kuyumcu altın kopça takmış olsun..

soruya gelince, gir çarşıya, beyazıt tramvay durağına arkanı verdiğinde sağ çaprazında kalan kapıdan girince boydan o yol ve bir kaç dalı olduğu gibi kuyumcu. her dükkana sırasıyla gir, çık. ne yaptırmak istediğinin resmini de göster fiyat sor. fiyatını beğendiysen kartlarını iste, arkasına fiyat yaz. nakit verirsen kaça olur, bak yaza düğün var, daha bu takının devamı da gelebilir, bilmemne tüm kozları kullan.
zaten kuyumcuların yarısı hazır alıyor, biz yapmıyoruz şuna sorun onlar ham altından yapıyor filan diyecek,isim vereceklerdir size.
  • shubulubapshubaptishaluva  (10.04.14 11:16:10)
kapalıçarşı'da piramit alyans var çarşının içinde değil de mahmutpaşa tarafına doğru bir çıkışta yer alıyor, çarşının içindekilere oranla daha uyguna satıyorlar ve bildiğim kadarıyla imalatçılık da yapıyorlar, birkaç kişi orayı önermişti bize, ordan aldık alyansları, annemler de kendilerine ordan almıştı hatta. oraya giderseniz en azından kendileri yapmasa da yönlendirebilirler diye düşünüyorum. web sitesi de şuymuş:

piramitalyans.com
  • ornitorenk  (10.04.14 11:25:58 ~ 11:26:09)
Cevaplar için teşekkürler.

Lakin başka bir korkum var. Resmini gösterdiğim yüzüğü düzgün şekilde yapamazsa ne olacak? Baştan "istediğim gibi olmazsa almam" diyebiliyor muyum? Sonuçta en azından ücretin belli bir kısmını alacaklar baştan, hatta çoğusu hepsini almak isteyecektir. Bu konuda tavsiyeleriniz ne olur?

Yaptırmak istediğim yüzük çok komplike olmasa da eğer parmağa uymazsa elde kalır geri dönüşü yok kesinlikle.
  • michelangelo ile pizza yiyen adam  (10.04.14 15:42:00)