Darbe?

Şu an böyle bir ihtimal yok. Orduyu da kendine bağladı sayılır. Ama imkan olsa şu an darbe olmasını ister miydiniz?

hayır tabii ki. bu adamlar gitti diyelim, 10 sene sonra bir benzerinin gelmeyeceği ne malum? zihniyet değişmeli, eğitim şart.

  • mattiadestro  (30.03.14 23:52:58)
bu duruma darbeyle geldik zaten

  • godsparticle  (30.03.14 23:56:07)
hayır kesinlikle
zaten darbelerle büyüyenler yüzünden şu tablo

  • niye ama  (31.03.14 00:10:13)
Darbe insanlarda o kadar yaralar açtı ki, Evren'i (şimdi keyfi yerinde olsa bile) biraz tehdit etmesine ve orduyu kontrol altına almasına o dönemleri yaşamış sağcı solcu herkes sevindi. Asker vesayeti inanılmaz yanlış bişi.

  • whoosie  (31.03.14 00:12:33 ~ 00:16:18)
Arkadaş neyin kafasını yaşıyorsunuz lan siz. Biri darbe ister, biri savaş ister neyin kafası olum bu. Darbe mi? Bak mısır, bak Ukrayna'ya. Savaş mı? Bak Suriye'ye nedir yani bu işleri bu kadar basit mi zannediyorsunuz? Kendinize gelin. Yeter lan her seçim sonunda aynı hazımsızlık.

  • kumlupara  (31.03.14 00:19:31)
darbe dediğimiz şey çoğu insanın gözünün önünde 'asker tayyibi yaka paça götürüp idam edecek sonra geri çekilecek, seçim yapılacak ve başa çok güzel birisi gelecek' olarak algılanıyor, 5 dakikalık bir olaymış gibi.

aslında hiç de o kadar basit ve güzel bir şey değil.

ben daha çocukken kenan evrenden nefret ederdim mesela, hala nefret ederim ve tayyip bu adamı yargılayacağını söylediğinde sevinçten altıma sıçacak gibi olmuştum çok iyi hatırlıyorum, hesapla işte.
  • Mackinaw  (31.03.14 00:22:43 ~ 00:24:00)
aynen askerlik yapmamış olmalısın sanırım böyle bir soru soruyorsan.hem ülkeyi baya bi geri götürür gerçi şimdi de geri gidiyoruz.

  • high hopes of the sozluk  (31.03.14 01:26:28)
kesinlikle hayır

  • qazwsx  (31.03.14 04:50:41)