Tuvalet sorusu...

Diyelim bir arkadaşınıza gittiniz kız erkek karışık oturuyorsunuz,film,maç, sohbet ortamı (ev sahibi karşı cins ve ortamdaki herkes yeni arkadaşınız yeni kaynaşıyorsunuz yani), Siz tuvalete gittiniz(klozete) ve bi güzel sucuğu bıraktınız ama oda ne sifon çalışmıyor öyle manzara ile başbaşa kaldınız diyelim, ne yapardınız?

a) Hiçbir şey olmamış gibi çıkarım suçu kabullenmem
b) Kapıyı aralar ev sahibinden su isterim
c) Önce oturur ağlarım sonra klozeti tamir etmeye çalışırım
d) İçeriden bir hemcinsime seslenir ondan su isterim

a secenegi mantikli gibi geldi. bundan daha kotu bir durum varsa o da misafirlige gittiginizde wc de tuvalet kagidi olmadigidir gerci su ile de sey edebilirsin ama genede tuvalet kagidi onemli haci. Cevabim A

  • hasanli  (20.03.14 11:03:08)
ahaohasoashahhahaha asla hiçbi şey olmamış gibi çıkmam. Bi şekilde bi kova vs bulup suyla doldurup tuvalete dökerim :D

  • pandispanya  (20.03.14 11:04:10)
b

  • hulahop  (20.03.14 11:04:28)
kesinlike güvenilir bir hemcinse sms ile fln haber vermek iyi fikir
banyodasın zaten, kova falan vardır, doldur doldur dök

  • cruseo  (20.03.14 11:06:16)
sour +1

  • lengerius  (20.03.14 11:07:17)
bok senin bokun ne çekiniyorsun.

  • Manas  (20.03.14 11:09:52)
Şu an helada mısın?

  • trixi  (20.03.14 11:26:28)
yok kendi evimdeyim şu an, olayın benle alakası yok.

  • basond  (20.03.14 11:30:33)
bi büyük kova su sifonun yaptığı işi gereğiyle görür. denenmiştir.

  • zebragibi  (20.03.14 11:35:09)
Camdan attım kurtuldum sandım meğer tuvalet camı balkona açılıyormuş balkonda duruyor öyle ne yapsam diye düşünüyorum :P

Şaka bir yana en korktuğum şeylerden biridir rezaletin dibidir benim için neden bilmiyorum ama öyle işte yabancı yerde tuvalete girmeden önce sifonu kontrol eder öyle girerim hep.
  • basond  (20.03.14 11:43:48)
Eğer su akmıyorsa yapacak hiçbir şeyin yok. ev sahibinin suçu.Oraya su koymalı, giderken uyarmalı.

Ama sadece sifon bozuksa, şamandıra takılmıştır. kapağı açarım ve düzeltirim.

Baktın o da olmuyor;
--McGayver Mode ON--

sifonun kapağı vidalı. o zaman tuvalet fırçası yardımıyla sucuğu parçalarım ve fırçanın koyulduğu kabı tas gibi kullanıp, musluktan su doldurup boşaltırım. 3-5 seferde bir şey kalmaz.

--McGayver Mode OFF--
  • janavarorion  (20.03.14 11:55:50 ~ 11:56:36)
b tabi aq.

adamlarin sifonu bozuksa ben niye strese giriyorum
  • mattiadestro  (20.03.14 12:01:11 ~ 12:04:22)
Net c.

  • buff  (20.03.14 12:04:06)
sıçtığımdan utanmayı ergenlikten sonra bıraktım, yardım istemekten çekinmem. sonra ev sahibini arkadaşları önünde rencide ederim.

  • ismail yk  (20.03.14 12:59:14)
tuvalete telefonsuz girmedigimden, hemen icerdeki arkadaslardan en delikanlisina (veya ev sahibine) bir mesaj atarim durumu ozetleyen, caktirma beni utandirma akilli ol derim, bana bir kova getirir hallolur.

banyoda kova varsa sorun yok. suyu doldururum tuvalete bosaltirim.
  • robokot  (20.03.14 13:06:11)
@sour

aslında sifonların tamirinden anlarım. en azından açıp bi dolumluk su biriktirecek kadar manuel de çalıştırırım. ama zamanında kanalizasyon sisteminin insanlığı boka yabancılaştırması yüzünden çevre tahribatının bu kadar yoğun yaşanmasını ve herkesin bu kadar kolay içselleştirebilmesini sağladığını savunan bi makale okumuştum. ondan beridir net bir tavır koyuyorum bu meselelerde.

bi de, boktan çöpten utansaydım çevre mühendisi olmazdım tabii o da var. mesleki bilincim de bunu gerektiriyor.
  • ismail yk  (20.03.14 13:29:42)
want2die + 1

  • lucifer morning star  (20.03.14 13:32:17)
oha lan bu kadar ekşına gerek yok
sifon çalışmıyorsa açarım içini ve suyu koyveren sistemi söküp suyun birikmesini sağlayacak şekilde havluyla gideri tıkarım ve sifonun dolmasını sağlarım ondan sonra da havluyu çekip suyu koyveririm

2 tane plastik parça bozuldu diye saçımı beyazlatamam :D

asıl sorun çalışan sifona rağmen gitmeyen bir canavar yaratmak, işte o zaman bu şıkların hiç biri çalışmaz ve "ahahahah x doğurmuş laaağn!! amına koyim kova kova su döktük ama gelin kapısı tutan piç gibi durmuş gitmiyor" diye taşşak geçerler, ben geçerim.
  • azizakin  (20.03.14 13:58:51)
sifon çalışmıyorsa ev sahibi baksın çaresine.
bir keresinde rahatsızdım galiba, kakamı yaptım çok sert çıktı, sifonu çektim ama gitmedi. tesisatı söküyodum neredeyse. sonra banyoda kova buldum, suyu doldurdum döktüm halloldu :)))

  • rock n roll  (20.03.14 14:46:49)
want2die +1

mattiadestro +100
  • kerbeee  (20.03.14 14:49:58)
götünüze sahip çıkın arkadaşlar bu muhabbet çok boka sardı.

  • Manas  (20.03.14 16:01:01)