saç uzatmak ama nasıl?

şimdi şöyle gençler. saçlarım belli bir uzunluğa geldi şu anda. ben böyle marcelo, baroni, fellaini, willian gibi bi tarz istiyorum ama saç tipim ona müsait değil. çünkü ne kıvırcık saçlara sahibim, ne de hemen şekle giren bi saçım var. bir de kalın telli. ayrıca yanları falan çok kötü görünüyor. hani ciddi ciddi uzatmayı istiyorum ama zor bi evreden geçiyor şu an saçlar. nasıl uzatırız bu saçları? saç kremi falan mı kullanmak gerekir, fön makinesi mi almam gerekir hiçbir fikrim yok. önerilere açığım. istediğim tarz aynen şu:

www.chelseafc.com

ya da şu: www.google.com.tr

her gün yıkarsan baya hızlı uzarlar.

  • zebragibi  (19.03.14 22:04:18)
Şampuanına çam terebentin yağı ve badem yağı karıştır. Benim saçım gram uzamazdı, baya hızlı uzattı bu karışım.

  • buff  (19.03.14 22:20:03)
abi kıvırcık değilse saçlar sen o abilerden ümidini kes. hızlı uzatmak için milyar tane şey söyleniyor. bunların da en popülerleri çam terebentin ve badem yağı. zeytinyağı da saçı beslemesiyle ünlüdür. benim önerim hep o sıkıntılı evrenin bandana ya da taç ile geçirilmesidir. çünkü normal şartlarda toplasan tokaya gelmez, şekil veriym desen bozulur hemen filan. ama o süreç geçince de kıyamayacaksın saçlarına. ekstra olarak söylemek istediğim, saçların çabuk yağlanıyorsa ve her gün yıkıyorsan bil ki normal şampuanlarla o saçların anası ağlayacak. üstte de denildiği gibi su saçı besleyen bir diğer unsur ama piyasa şampuanları bildiğimiz kimyasal likit karışımlar. milyarıncı kez yazıyorum ama tresan ve otacı gibi nispeten daha doğal ya da dalin gibi çok bir etken maddesi olmayan şampuanları kullan. yine tresan'ın ve otacı'nın saç tonikleri var. kullanmasaydım nasıl olurdu bilemiyorum ama kullandım ve memnunum açıkçası etkisinden. hem de ölü saçlar var kulak üstünde, onları yatırmak için wax vs. gibi yine saça zararlı maddeler yerine onu kullanıyorum. (her iki markayla da hiçbir bağım yok ama artık beni maaşa bağlamaları gerek)

kendim deneyim ettiğim bir diğer konu saçların şu anda ortadan ayrılmış değil de hafif yandan ayrılmış durumdaysa bir an önce onları ayır, benim saçım yıllarca soldan ayrıktı, ortadan ayırdım uzayınca ama 3 ay oldu hala sol taraf kalkıyor.kısayken onu alıştırmak önemli.

son olarak söyleyeyim, kızlar için kısa saçlı erkek > uzun saçlı erkek :(
  • nodrap  (19.03.14 22:40:33)
sanırım zor bi süreç beni bekliyo. kıvırcık değilse ümidini kes demişsiniz. zaten ben de resimdeki abiler gibi olacağına pek ihtimal vermiyordum. diğer yandan şu çam terebentin yağı ve badem yağı olayını deneyeyim bakalım, birşey kaybetmem.

  • lionel andres  (19.03.14 22:51:01)
beslenme önemli. ayrıca david luiz saçı versek abime ? :)

  • zlatanibrahimovic11  (19.03.14 23:15:51)
@zlatan, listeye eklemeyi unutmuşum david reisi. baroni'ye koyayım, luiz'e birşey olmasın :/

  • lionel andres  (19.03.14 23:26:31)
Saçınızı yağlandırabildiğiniz kadar yağlandırın. Saçın yağlanması saçı çok çabuk uzatır ve inanılmaz güçlü yapar. Her gün saçlarını yıkayan insanların tüy gibi saçı olur.

  • pia yuitza  (20.03.14 01:20:18)