Çatı katı, yüksek giriş, zemin kat daireler

Arkadaşlar Selam,

Ev bakıyorum bu aralar da kiralık, daha önce hiç tecrübe etmemiş birisi olarak çatı katı, yüksek giriş, zemin kat daireler hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bariz fark var ve ben bu dairelerin artısını eksisini merak ediyorum.

Özellikle çatı katları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Isınma, basıklık, yağmur durumları ve diğer aklıma gelmeyen şeyler.

Teşekkürler

Yavrum bak cati kati diye bir daire yoktur.
Catiya sokulan dairelerin tapusu sorunludur. Bence hic o ise girme. Dertsiz basin agrimasin.

Not: cati kati ile en ust kat terimleri farklidir.
  • apc  (16.03.14 21:06:00)
cati kati diye bir daire vardir niye olmasin.

hem yuksek giriste oturdum hem de cati dairesinde oturdum.
yuksek giris inanilmaz rutubet aliyordu, karanlikti, bocek sorunu oluyordu. bir daha asla.
cati dairesi isi izolasyonu bakimindan dezavantajli ama aydinlik oluyor. cati duzgun yapilmissa yagmurda falan korkacak bir sey yok.
  • chavezding  (16.03.14 21:12:05)
Bak chavez kardesim
Cati kati yoktur
Neden yoktur?
Cunku ruhsat alirken yuklenici cati kati diye alamaz. Kanunen boyle bir durum yoktur. Catiya ayri bir bagimsiz bolum insasi olamaz,
Ama ne olur? Cati kati ile en ust kattaki dairelerden birisinin tapusu yari yariya yapilir ve yonetim planinda bu durum belirtilir.
Eger soruyu sonra deneyimsiz kardesim/abim/ablam/teyzem gibiseniz cati katini alirsiniz ama aslinda aldiginiz farkli bir bagimsiz bolumun hisseli tapusudur,
Basiniz nasil agrir konusunu ben anlatmayayim. Bir emlakciya (ciddi bir emlakciya) sorun, hikayeleriyle anlatir ya da sizi avukatiyla tanistirir.
  • apc  (16.03.14 21:16:39)
zemin ve yüksek girişe dokunmamaya çalış, sadece site içi çok temiz bir apartmansa ciddiye al. Çatıyı bilmiyorum.

  • yakuza123  (16.03.14 21:34:46)
cekme kat diye bir durum var. saniyorum arkadas bu durumu soruyor.

  • chavezding  (16.03.14 22:04:02)