üç keleş ve bakkal dükkanı

normal şartlarda polis sokakta ağır silahlı 3 terörist gördüğünde ne yapılır? Asker? Özel tim? Bakkal? (!)

bi kere şunu düzeltelim elinde ak47 olan 3 kişi eylemci olamaz, olsa olsa terör örgütüne mensup birisidir.

eylemci nerden bulsun ak47yi , bakkalda markette satılan bir şey değil, bir örgütten temin edilebilecek silahlar bunlar.

dolasıyla terörle mücadele neyi gerektiriyorsa o yapılmalı bence.

ki oradaki polislerin bu konuda hiçbir tecrübesi olmadığı çok net görülüyor, panikliyor ve nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar.

özel harekat timleri ya da terörle mücadele ekipleri, bordo bereli filan olsa ancak onlar afallamazdı.

eylemci dediğimiz kişilerde en fazla taş olur elinde ak47 değil.
  • neferkitty  (14.03.14 10:19:58 ~ 10:22:34)
ben de şunu düzelteyim, karıştırılmış. videoda arkasında "özel tim" yazan ekipler var. onlar özel harekat değil, çevik kuvvet "özel tim". çevik kuvvet dediğin de milleti coplamaktan başka bi şey bilmez zaten. neferkitty'nin dediği gibi normal özel harekat olsaydı o görüntüler olmazdı zaten.

  • xenophobe  (14.03.14 12:34:43)
Doğrudur. Düzelttim soruyu. Asıl merak ettiğim, adamların sonu ne oldu? Yeterli mağduriyet hasıl olunca herkes evine mi döndü? Yetmemiş olacak ki bugün ak itler salınmış mahalleye. Dhkp-c militanları da bir hay sözlükte falan hareketlenmiş. Sokağa da inmişler sanırım. Okmeydanı çok terso bir yer. Sakinleştirilmezse, ki öyle bir çaba görülmüyor, iyi şeyler olmayacak gibi.

  • vizdilva  (14.03.14 12:49:11)