Erasmus Ülke-Şehir Tercihi. -tecrübeli arkadaşlar.

beyler bayanlar, bu üniversitelerin şehir olarak nerede olduklarını filan bilmiyorum doğrusu. iletişim öğrencisiyim. eğitim manasında çok fazla kasma gibi bir derdim yok. dilimi geliştireyim ve eğlence alkol-parti-karıkız falan fişman. üni eğitim dilleri ingilizce hepsinin. her yönden değerlendirmenize ve önerilerilerinize açığım.

Budapest Unıversıty of Technology and Economıcs-macaristan

Noordelijke Hogeschool Leeuwarden-hollanda

Tampere Üniversitesi-finlandiya

Fontys University of Applied Sciences, Academy of Creative Industries-hollanda

Kodolanyi Janos Foiskola-macaristan

Mykolo Romerio Universitetas-litvanya

Ben de şu an ERASMUS yapmaktayım, ve kesinlikle tercihim Hollanda olurdu, çok kez gittim gördüm, gece hayatı harika, kızlar güzel, ama hangi şehirler olduğuna bak ona göre bir karar ver iki Hollanda üniversitesi arasından. Ayrıca bu ülkelerin içerisinde en pahalıları Hollanda ve Finlandiya (Hatta Finlandiya biraz daha pahalı olabilir.) Macaristan ve Litvanya diğerleriyle kıyaslanmayacak şekilde ucuzlar.

  • nurigagarin  (10.03.14 10:44:32)
Noordelijke Hogeschool Leeuwarden-hollanda 'da bulundum, guzel sehir-okul orada okuyan arkadaslarim cok memnunlar hallerinden. fiyatlar soyle: 1 kilo kiyma 6 euro, 3 kilo tavuk 10euro, 10 tane mandalina 1 euro, 1 kilo domates 1 euro.

finlandiyayi secmezdim, soguk-pahali-gezmek istesen gezmekte sorlanirsin.
  • fakyoras  (10.03.14 10:55:09)
litvanyayı ele kesinlikle.

hollandaya çok kez gittim, uzun süreli kaldım hepsinde de. her ne kadar bu listedek şehirler çok iyi yerler gibi görünmese de ben kesinlikle hollandaı seçerdim. tilburg, fontys'in olduğu şehir, tam bir üniversite şehri. diğeri de kuzeyde olduğu için şirin, sevimlidir diye düşünüyorum. zaten hollanda bir uçtan bir uca trenle max 3 saat süren bir ülke, istediğin yere atla git hemen. ama diğerlerine göre, finlandiya hariç, baya pahalı bizim için. maddi sıkıntın olmayacaksa kesinlikle hollanda. orada yaşamak ayrı bir duygu, bizden çok farklı, insanlar tapılası resmen. hem disiplinlile, hem de eğlenmeyi biliyor adamlar. erkekler mis gibi, kızlar çok güzel, insanlar her yönüyle güzel zaten. gece hayatı aktif, kültürel akticite fazla, yaşam standartı dünyada en yüksek ülkelerden. bir de bisiklet edindin mi her gün mutluluktan ağzın açık geçersin zaten. keşke yine gitsem en kısa zamanda.

hollandanın dışında, budapeşteyi yazardım. hem diğer ülkelere göre çok ucuz, hem güzel, hem de çok kültürlü - erasmus vs yoluyla her ülkeden insan var. gece hayatı aktif, kültürel aktiviteler fazla. ama yaşam kalitesi vasat, belki vasatın altı.

litvanya? aman allahım. yanından bile geçme.
  • letheavendangered  (10.03.14 11:00:23)
su an hollanda da doktora yapiyorum. tampere de erasmus yaptim. kesinlikle tampere diorum.

  • uctumdageldim  (10.03.14 11:48:26)
Paran bol değilse finlandiyadan koşarak kaç. Kızları çoooooook güzel, insanı çoooooook soğuk, ülke çoooooooooooooook pahalı.

  • robep  (10.03.14 12:25:56)
toto moto cıkmazsa ve hibe alamazsam kaynıyorum zaten. benim de kafamda hollanda var oncelıklı olarak.

  • lizardking34  (10.03.14 16:36:04)