ABD'de araba tecrübesi olanlara cross country sorusu

arkadaşlar selam, bu yaz başında 3 arkadaş abd'ye gidiyoruz. san francisco'da araç kiralayıp, boston'da bırakacağız. Ancak teslim mekanı farklı olduğu için kira bedeli üzerine 500 dolar isteniyor. O zaman da iki haftalık kira masrafı 1200 doları buluyor.

ikinci el bir araç almak daha ucuza mal olur ama ucuz araçla da 5000 mil yapmak sorun çıkartır. Ayrıca satış işlemleri tamamlayamayacağız zaman kısıtı nedeniyle.

aklına çözüm önerisi gelen var mı?

Amerika'yla ilgili bir tecrübem yok ama bunun bir tatil olarak kalmasını istiyorsanız bence kiralayın.
Al-satla uğraşmayın.

  • burfak  (09.03.14 22:15:13)
500'u gozden cikartin bence, kiralayarak daha kaliteli/modern arabalara binebilirsiniz. arac aliyim deseniz cok eski arabalar bulursunuz.

  • she was my baby  (09.03.14 22:29:19)
biz de aynı durumda kalmıştık. sonra gideceğimiz yerlere uçakla gidip orda araba kiralamanın hem zaman açısından hem de daha kolay olacağına karar vermiştik böylece new york miami ve tüm batı sahilini gezdik ama bunu tavsiye etmem.
onun yerine 3 arkadaş atlayın san franciscodan otobüse bostonda kiralayın arabayı

  • maltalı  (09.03.14 22:44:40)
ABD'de baya uzun yol yaptım, meraktan soruyorum: LA-MA arasını kaç zamanda gitmeyi planlıyorsunuz? sağlam mesafe...

drop-off olayı aracına göre ve firmasına göre ciddi fark yaratabiliyor, 500den daha düşüğe bu işi kapatmanız olası. 10'dan fazla rental company var hepsini test edin ve modellere göre de deneyin.
  • 507  (09.03.14 23:01:53)
plan tam iki haftada bitirmek. alamo, avis, enterprise, hertz'ün sitelerine baktım. şimdilik en ucuz fiyatlar alamo'da. aslında 500 dolarlık drop off bedelini 250'ye düşürsem razı olacağım gibi.

  • uzdeniz  (09.03.14 23:10:14 ~ 23:10:33)
miles&smiles uyesiyseniz hertz'in sitesine bir de thy uzerinden (m&s sitesi olabilir emin degilim) girmeyi deneyin fiyatlara oyle bakin.

  • disq  (09.03.14 23:20:04)
thrifty, budget, dollar ve advantage sitelerine de bakın. günleri değistirerek bakın, o bile fark eder. mutlaka havaalanından alıp havaalanına bırakın (şehiriçi daha kolay ama daha pahalı olur). tanıdıkta gold üyelik olan varsa o da extra indirim sağlar.

şöyle bir baktım da: 1600 civarına ufak araç, 2000 civarına mid-suv bulabilirsiniz (6-20 haziran arasına baktım)
  • 507  (09.03.14 23:21:16)
priceline.com'u dene dostum. teklif veriyosun , bidlere göre belli insanlar kazanıyor. belki daha ucuza kapatırsın.

  • kendi ekseni etrafinda donen insan  (10.03.14 00:18:00)