Biraz önce telefonum çalındı ne yapmam gerekli?

Olay metrobüse binerken hırsızın elini cebe daldırıp telefonu almasıyla gerçekleşti. Metrobüse binmeden 30 sn önce telefonla konuşuldu. Telefon sonra ceba kondu biniş anında hengameden sonra kulaklıkla müzik dinliyim diye telefona uzandım telefon yok. olay 2 dk içinde oldu. Aradım telefon kapalı.

Netten baktım 0312 294 94 94 ü aradım oradan kilitliyolarmış telefonu,
savcılığa başvurmanız gerekli dedi telefondaki.

Telefonu nasıl bulabiliriz takibi yapılır mı hiç bulunan vaka var mı?
Ne kadar sürede sonuçlanır?
Ne kadar bekleyip telefonu kilitlettirmeliyim?
Sim kart kilidi var ama telefon kilidi yok nelere ulaşabilir bu hırsız?
Hangi bilgilere ulaşabilir?
Hangi şifreleri değiştirmeliyim?

Olayı ben diye anlattım ama olay eşimin başından geçti.
Telefon Iphone.

Ek soru: Olay mecidiyeköyde olduğu için oranın savcılığınamı gitmek gerekir?

belki bu size yardımcı olur. geçmiş olsun

support.apple.com
  • hononu  (02.03.14 21:32:40)
Hiç uğraşma. Sen onun üzerine soğuk su iç. İki kardeşim de çaldırdı. Savcılığa başvurduk. Hiç sonuç alamadık. Ama polis tanıdığın varsa iş değişir, o telefon bulunur.

  • Barbaros59  (02.03.14 21:58:14 ~ 21:58:25)
En yakin karakola git imei nosu varsa onu da istiyorlar. Gecmis olsun.

  • nick konusunda kararsizim  (02.03.14 22:18:02 ~ 22:18:22)