Dev Plazalar

selam,

1. maslak'taki garanti, is, sabanci gokdelenlerinde falan sadece kendi elemanlari mi bulunuyor yoksa icinde farkli farkli sirketlerin irili ufakli ofisleri de mi var?

2. eger sirf kendi elemanlariysa, bu buyuklukte bir plazada yaklasik kac kisi calisiyordur?

3. bir de daha onemlisi bu kadar adam ne yapiyor o sirketlerde? sayilarina gore departmanlari gosteren bir kaynak, kitap falan var mi?

1.garanti iş bankası , sabancı evet sadece kendi çalışanları. giz plaza gibi yerler karma.
2.bilemiyorum. ama iş kulelerini sadece akbank gibi düşünme, enerjisa, zırtsa pırtsa gibi sabancının bir dolu iş kolu orada.
3.yok tabiiki ayrıca gizli bile olabilir, millete ne. ama şuna eminim hiç öyle yayla gibi alanlar, at koşturacak salonlar yok. normal standart ofis işte.
  • jimjim  (28.02.14 08:45:10)
sabancı kulelerinden bir tanesi sadece Akbank tarafından kullanılıyor. diğer kule holding yönetimi ve holdinge bağlı bazı şirketler (enerjisa, brisa vb var.)

yapı kredi plazanın bir bloğu yk bankası bir bloğu yk sigorta ve emeklilik tarafından kullanılıyor diğer binada bir sürü şirket ve israil konsolosluğu var.

iş kulelerinde iş bankasının yanı sıra paşabahçe anadolu sig (kavacığa taşınıyor ya da taşındı)

Garanti kulesinde sadece kendisi var.

kaç kişi çalıştığını öğrenmenin farklı bir yolu var ortalama bulabilirsiniz bu yolla: genelde bu plazalarda total m2/ 8 yaklaşık çalışan sayısına tekabül etmektedir. yani bir çalışan için 8m2 alan üzerinden hesaplama yapılır.

3. sorunun yanıtı olabilemez gibi. ama içlerinde yemek, kargo, tekno market, mini market, starbucks, kuru temizleme, spor salonu, oto yıkama gibi bir sürü yer var.
  • mat couthon  (28.02.14 09:03:31)