Türk Hava Yolları çok pahalı değil mi sizce?

nisanda istanbuldan mardine gideceğim gidişi dönüş 417tl tuttu, ben mi abartıyorum.

Singapur-Mardin arasi degilse çok pahalı hakikaten.

  • ttg  (22.02.14 22:47:41)
güzergahla alakalı, bazı şehirlerde rekabet olmadığından firmalar yüksek fiyat çekiyor.

  • calzoncillos  (22.02.14 22:48:02)
sadece bir kez yurtdışına çıkma girişimim vesilesiyle uçak bilet fiyatlarına baktım detaylı olarak.

istanbul-varşova, varşova-istanbul gidiş-dönüş biletini 220 liraya aldım lot airlines'tan.

thy sadece gidişe 740 diyordu. ağladım. hiç unutmuyorum bu rakamları.
  • der meister  (22.02.14 22:52:06 ~ 22:52:40)
atmacaged, madrid değil mardin demiş.

tek yön 417yse çok pahalı evet. ama en az iki havayolunun uçtuğu iller için çok da uçuk değil thy.
  • tescillimarka  (22.02.14 23:02:34)
Nereden uçtuğunu söylememişsin ama İstanbul varsaydım, Pegasus'tan 200 TL'ye almak mümkün görünüyor. THY'den de şöyle bir baktım, Nisan ayı seferleri dolu görünüyor genelde ama 175 TL'ye bilet var gidiş geliş. THY'nin Anadolu Jet seferleri makul ücretli oluyor. 417 TL yüksek bir ücret.

  • Lethe  (22.02.14 23:17:32)
thy çok ucuz olduğunu iddia etmiyor zaten. ucuz versiyonu için (bkz: anadolujet)

büdüt: laf falan sokmadım... çok pahalı değil mi demişsiniz, zaten ucuz olmayacağını belirttim. bunda laf sokmalık bir durum veya abes bir şey görmüyorum. alınganlığın lüzumu yok bence.
  • megafon  (22.02.14 23:32:32 ~ 23.02.14 00:24:15)
@megafon iddia ediyorlar mı diye sormadım zaten! cevap vermeye gelin arkadaşlar laf sokmaya değil.

  • pembegurba  (22.02.14 23:38:02)
yilda 3-4 kere istanbul izmir arasi ucuyorum. ne zaman bilet alacak olsam thy ya en ucuz oluyor yada 5-10tl gibi bir fark oluyor. kalitesi ve yemekleri icin 10tl fazla verip thy'den almayi tercih ediyorum. asil pegasus pahali. sozde ucuz havayolu sirketi ama istanbul izmir icin tek yon 200tl isteyebiliyor.

  • crucio  (23.02.14 00:16:19)
rastlantısal. thy çok pahalı, sormaya gerek yok direk pegasus ile uçayım diyenler çok kaybederler.

  • desdinova  (23.02.14 01:07:31)