1 aydır spor ve diyet yapıyorum ama kas kaybetmişim !

selamlar ahali ,

1 aydır gayet protein ağırlıklı güzel bir diyet yapıyorum. unlu ve şekerli mamulleri hemen hemen hiç tüketmiyorum diyebilirim.

1 ayda totalde sadece 2 kg 300 gram verebilmişim. haftada 3 gün spora gidebiliyorum(10dk ısınma-orta derece full body-20 dk eliptik).

eklerden de görüleceği üzere 1 kg 20 gr kas kütlesi kaybı olmuş ne yapmalıyım ? çok üzüldüm. makinenin enayiğili olabilir mi ?

sağolun varolun.

i.hizliresim.com

kas kaybının açıklaması bana göre ya yeterli çalışmıyosundur ya da yeterli protein almıyorsundur, sen karar ver!

edit: he laa he
  • thehunterofthenight  (17.02.14 22:35:36 ~ 18.02.14 23:53:57)
metabolizman sandığından hızlıdır belki?

  • reavelyn  (17.02.14 22:37:56)
gavurlar şey der bu konuya: cardio kills gains

  • namus ninjası  (17.02.14 22:43:45)
spordan sonra, özellikle cardio antrenmanlarından sonra katabolik etkiyi (kas kaybını) minimuma indirmek için bazı gıdaları belli oranlarda yemeniz gerekir. öncelik tabiiki proteindir lakin yeteri kadar karbonhidrat almamak, vitamin almamak da katabolizasyonu tetikler. besin takviyesi kullanabilirsiniz. aminoasit, bcaa, glutamine, protein tozu vs.

  • 3003  (17.02.14 22:53:33)
Haftanın 3 günü 30 dakika çok hafif bir egzersiz yaparak kas yıkımı yaşamazsınız. Kas yıkımı dediğiniz şey öyle basit bir şey değildir; çok ağır bi' antrenman programınız olacak, vücudunuz diğer enerji kaynaklarını tüketip başka hiçbir enerji kaynağı bulamayacak, en son kaslarınızdan faydalanacak. 20 dakikalık eliptik antrenmanıyla böyle bir şey olmaz, vücut o sürede antrenman yaptığınızı anlamaz bile. Muhtemelen beslenmenizle alakalı bir durum vardır diyet programınızı bi' daha gözden geçirin, spor öncesi almıyorsanız eğer protein de alın.

  • syd  (17.02.14 23:33:44)
spor merkezlerindeki bu tartıların bu işi nasıl yapabildiğini zaten hiç anlamadım bilen varsa anlatsa ya.. elektronik tartı gibi üstünde dururken yağını kasını kemiğini ayırıyor..kalp krizi geçiren bir insana bi sürü bişey yapıyolar ne kadar kas dokusu kaybı olduğunu net söylemiyolar hekim arkadaşlar..

  • hadii  (18.02.14 01:32:35)