Sincan nasıl bir yer?

Arkadaşlar Sincan insanı nasıldır, insanları ne ile uğraşır, neye önem verirler? Neyi severler, neyi sevmezler? Melih gökçek'i severler mi, neden severler, sevmezlerse neden sevmezler? Çok genelleme içeren cevap isteyen bir soru oldu belki ama, öyle ortaya karışık bir şeyler söylemeniz yeterli bana :)

sincan denince aklima direkt 28 subat, kudus gecesi ve tanklarin sokaklarda yurutulmesi geliyor. bu yuzden muhafazakar bir yer olabilir diye dusunuyorum. *hic gitmedim sincan'a.

  • nawres  (14.02.14 21:09:51)
Hanzo dolu bir yer. Geneli akplididir. Haliyle melihçi. Aşırı dincilerdir. Apaçi memleketidir. Of konuşturma beni. Son olarak :Sincan merkez seksi herkez

  • kablelvuku  (14.02.14 21:10:38)
2 tane sincanlı tanıdım.biri yıllar önce, hadememelik yapıyordu kaza kurşunu 3üz doğmuş bir şekilde geçindirmeye çalışıyordu 3 kız çocuğunu oldukça iyi kalpli babacan bir insandı zerre haz etmezdi gökçekten ama tabi mahalle kahvesinde bunu söyleyebilir miydi bilemiyorum, diğeri de yine iyi kalpli bir ablaydı temizlik falan işleriyle uğraşan ona da çevresi ne derse onu yapar büyük ihtimalle bu konularla alakası yoktu. bunlar dışında kulaktan doğma bir bayanın tek başına gitmemesi gereken bir yer olarak bilirim.trenle içinden geçmek dışında gitmedim hiç.orta altı gelir seviyesi yoğunlukta olduğu için bu belediye yardımları ve reklamları ile gözleri boyanıyordur tahminimce malum ankarada kafanızı nereye çevirseniz bir melih gökçek bir tayyip erdoğan suratı görebiliyorsunuz neredeyse.

  • panthera onca  (14.02.14 21:17:11 ~ 21:18:42)
sincan sosyoekonomik olarak ankara'nın en düşük gelirli insanlarının çoğunluklu olduğu bir yer. dini bilmeyip dindar olan kesim ve cemaatçi tayfa çoğunlukta. bir de melih gökçek'in çok oy almasının sebebi sincan'da gıda, yakacak.. vs. yardımları çok yapmakta. onun dışında chp'ye oy çok az gelir dinsiz gözüyle bakılır chp'ye. mhp'nin ise belli bir oy kitlesi var eskiden ülkü ocakları çok vardı şimdi bilmiyorum.

  • fingon  (14.02.14 21:32:05)
Sincan insanının geneli düşük/orta gelirli kesimden oluşur. Melih Gökçek ve AKP her zaman birinci çıkar bu ilçeden, azımsanmayacak ölçüde de MHP seçmeni vardır. Genel olarak Sincan insanında İslami hassasiyet yüksektir. %80-90 bu iki partiye bağlıdır.

Sincan'da sürekli olarak park/bahçe, kaldırım ve yol çalışmaları vardır, hiç bitmez. O nedenle "belediye çalışıyor" düşüncesi hakimdir. Melih Gökçek'i severler, en çok oy aldığı bölgelereden birisi Sincan'dır.

Özellikle ülkücü gençleri agresiftir, "ne bahıyon gardaş" diyip kavga çıkarabilirler. Defalarca kavgaya şahit oldum Sincan'da. Kadınları genelde kapalıdır. Mahalle kültürü vardır, 12. cadde civarını düşünmezsek site şeklinde yerleşimler çok çok az. Yazın çok sayıda sokak düğünü olur. Bol miktarda Şahin/Doğan araçlar bulunur. Böyle de bir ilçemiz işte..
  • Lethe  (14.02.14 23:11:01)