beni öss ye hazırlıyoruz

olayimi anlatayım. ben son sınıf üniversite öğrencisiyim. hedefim akademisyenlik. alese hiç çalışmadan girdim 90 aldım. not ortalamam da iyi sayılır ama ıngilizcede çok iyi değilim. öss ye de başvurdum. isteğim istanbula yerleşmek. tabi para yok ev yok. bir şekilde öss de derece yapıp bedava yurt veya burs kazanmayı planlıyorum. ayrıca yds de çalışmam lazım. öss için 50 yds için 60 günüm filan var yaklaşık. nasıl hazirlanayim sınavlara öss bilgim iyidir ama 5 yıl geçti tabi üstünden. deneme mi kasayim. günde 2 3 saat çalışmayla olur mu. fikirlerinizi alayım.

dalga mı geçiyorsun sen ya.50 günde derece yapacakmış

  • gorki  (09.02.14 00:29:31)
olaya önce sınavların isimlerini öğrenmekle başla. güncellen.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (09.02.14 00:32:37)
kalifiye biriyim diyorsun. 50 gun gunde 3 saat saati 10 liradan calissan zaten 6 aylik oda parani cikartiyorsun.

  • f_d  (09.02.14 00:34:23)
Uğraşma bence

  • cemlemikonusuyorsun  (09.02.14 00:38:32)
özel üniversitelerin yüksek lisans programlarına başvur, 1000 küsür lira burs ve yurt veriyor çoğu. tekrar üniv. sınavına çalışmaktan daha mantıklı. bu arada ales'ten çalışmadan 90 almak bir şey ifade etmiyor çünkü zaten basit bir sınav. ales'ten 90 almak öss (ya da adı artık her neyse) derecesini garantilemiyor.

  • kayranin kedisi  (09.02.14 00:43:27)
ales öyle ahım şahım bir sınav değil zaten. biraz dikkat ve lanet olası pis mantık soruları için çizilecek şekillerle halloluyor. arkadaşın dediği gibi sınav isimlerini öğren. hatta bana da söyle. :)sonra birkaç deneme çöz kendini bir gör. össyi yine halledersin de yds için biraz kan alırlar. çok iyi değilim diyorsun bir de. onların sınav sistemini kapana kadar 60 gün geçer gider.

  • kallesnikof  (09.02.14 00:44:48)
Ygs lys adi da, basvuru filan yaptiniz mi bari? Basvuru tarihleri gecti cunku.

  • Idonthaveausername  (09.02.14 00:50:50)
yaptım başvuruyu tam 40 lira bayıldım :)

  • gonul_isleri  (09.02.14 00:52:33)
Herkes gibi. Yaptiginiz ne kadar mantikli bilmiyorum, onu goz ardi edersek her gun duzenli deneme cozseniz yapabilirsiniz bence. Sonucta bilgilerim iyi diyosunuz.

Edit:derece kismini gormemisim, onu yapamayabilirsiniz, bilemedim.
  • Idonthaveausername  (09.02.14 00:55:10 ~ 00:55:54)
hevesini kirmak istemem ama derece zor is.
f_d +1 diyorum ben.

  • bohr atom modeli  (09.02.14 01:06:50)
kac sene hazirlanip da derece kasan ogrenciler bosuna heba etmisler kendilerini. :)

Keske 60 gunde öss'de türkiye derecesi (garantili) kazandirilir diye kurs verseydin, yurt paran cikardi. Neyse gece gece iğrenc bi sekilde laf yetistirmeyi bi kenara birakirsak, derece yapma işi çok zor.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (09.02.14 01:10:47)
öss kalmadı öncelikle.

bir de derece yapmak öyle kolay bir şey değil. yılların birikimi var bu işte. ha bak şimdi başlasan 40k olabilir. o da senin çok üstün bir çalışma göstermene bağlı.
  • istenmeyen evlat  (09.02.14 01:12:44)
efenim okul puanı denen bir şey çıkarmışlar size nasıl etki eder bilemiyorum fakat insanları geri geri atıverebiliyormuş bu, yani full bile yapsanız 3000. başlayabilirsiniz sınava onu bir araştırmanız lazım.
çıkmış sınav kitapları olsa gerek onlardan alıp çözebilirsiniz.
he derece yapamayıp yine de iyi bir sonuç yaparsanız ders saydırabileceğiniz bir bölüm seçip dondurun derim kafanıza eser 1 2 yılda 1 diploma daha alırsınız belki.tabi bunu da yapabilmek için mezun olmanız gerekiyor bu sene.
  • panthera onca  (09.02.14 17:15:19)