Terasa Hırsızlık İçin Önlem

Merhaba,

Geçen hafta arkadaşımın kiradaki dubleks evine taşındım. Evin küçük bir terası var. İki gün önce karşı komşumuza bu terasın binanın önünde olan tarafından hırsız girdi. Tabii o tarafın duvarına bitişik, bir türlü bitmeyen inşaatın da katkısı büyük bunda. Bizim ev arka tarafa bakıyor ve terasa girmesi için çatıya çıkıp bizim tarafa atlaması yeterli. Komşular pencerelere demir parmaklık yaptırmıştı. Şerefsiz hırsız demiri kırıp camdan içeri girmiş. Kimse de bi bok duymamış. Gece boyu hırsız kovaladık biz de mal mal.
Şimdi bizim aklımıza pencereler ve terasa açılan kapı için çelik panjur geldi ama dayanıklı veya caydırıcı olur mu? Bir de bildiğim kadarıyla oldukça pahalı şeyler bunlar.

Alarm da bütçemizi her ay çok sarsacak gibi. Ancak mecbur kalırsak onu da deneriz artık. Bunların dışında daha ekonomik şekilde ne yapabiliriz? Ya da ekonomiği boş verin, biz ne yapalım bu terasa ya?

Gıdınızdan öperim.

alarm taktır abi. en temizi.

  • killerbee  (07.02.14 18:49:47)
pit , dogo yada rot besleme şansınız var mı ?

  • the imp  (07.02.14 18:54:47 ~ 18:54:58)
@the imp, köpek de alıcaz eve zaten. bundan bağımsızdı gerçi o konu ama.

  • ufukcel  (07.02.14 18:55:28)
ucuza gelsin diyorsan bir alarm izlenimi veren o sallanan ışıktan takın. bir kaç tane de gerçek güvenlik kamerası. kameralar o kadar pahalıya gelmez.

  • yakuza123  (07.02.14 19:17:40)