bilgisayardaki gereksiz programları sileyim diyorum ama

hangileri gereksiz bilmiyorum, yanlış bi şey silmeyeyim, mevcut programlar linkte gördükleriniz, hangilerini sileyim?
imageshack.com
(internet için chrome, video izlemek için gom player kullanırım, başka da bi şey yapmam bence bu bilgisayarda)

valla benim böyle çok doldu c bölümü gereksiz programlar ile, d bölümüne sadece oyunları kurtmuştum, c'yi formatladım rahatladı bilgisayar açılır açılmaz kendine geliyor artık.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.01.14 17:52:24)
ILivid i sil derim. Bir de her ne kadar gerekli olsa da bilgisayarin performansindan memnun degilsen avast i da silebilirsin

  • youshookmeallnightlong  (30.01.14 17:53:45)
ilivid silindi. performanstan memnun değilim ama avastı silmek riskli olmaz mı?

  • mezzosprite  (30.01.14 18:01:36)
www.shouldiremoveit.com

bunu kullanabilirsin. programi denemedim de sitesi gayet islevseldir. aratinca sana ne oldugunu vs diyecek. mesela power4 gear dandik bir seye benziyor sil diyecektim ama asusun yerlesik yazilimiymis. kalsin eger windowsun standart power secenkleri haricinde kullandigin var ise.

ilivid gitsin. youtubedan ne indireceksen chrome veya mozilla eklentileriyle hallolur. toolbari da gitsin.

bilgisayar yavas ise bir adet usb bellek al 8 gb. portable box diye arat ordaki programlardan ihtiyacin olani portable olarak kullan. bilgisayara usbyi takar direkt yüklüymüs gibi kullanirsin. neroyu en son ne zaman kullandin mesela? onu at oraya. cclaner atarsin usbye birde. bakarsin neler var diye.

lifeframe de asusun foto seysiymis. istersen salla.

avast yerine daha hafif ve mantikli bir alternatif ara. sürekli dosya indiren biri degilsen zor kaparsin zaten bir sey. ayrica en baba program olsa da kimi seyleri kapmana engel degil. bilincliysen komple kaldirirsin degilsen daha sistemi zorlamayan mesgul etmeyen alternatif ararsin.
  • wiillii  (30.01.14 18:32:53)