spora başladım açıktan gece uyuyamıyorum.

3 4 kilo fazlam var ve şekilsiz vücudumdan ötürü spora yeni başladım. ekmeği sadece öğlenleri 1 dilim olarak ayarladım.

örnek olarak akşam yemeğinde 2 büyük parça haşlanmış tavuk yedim. ekmeksiz olarak. ve gece mideme kramlar giriyor açlıktan. ekmeksiz ne zormuş :(

önereceğiniz kalorisiz yiyecekler nelerdir ? gün içinde de yiyebilirim.

tşk

yağsız süt+bal
6-7 tane fındık
1 kase yağsız yoğurt
3-4 tane kuru kayısı
30gr yulaf ezmesi+150ml yağsız süt

gibi gibi.
  • papillon7  (28.01.14 20:59:53)
ben de geçenlerde benzer bi soru sordum, cevaplar senin de işine yarayabilir;

ama bkz veremedim duyuruma. sen benim duyurularımdan gir bak.
  • innerbliss  (28.01.14 21:01:00 ~ 21:01:53)
ben diyet yaparken göreceli olarak yağ yüzdesi daha az olan ton balıklarından yerdim akşam öncesi. o baya tutuyordu. onun yanına 2 tane de salata -hıyar- patlattın mı, lif falan akar gider.

light ton balığı hatasına düşme ama. hem daha pahalı hem de yağdan tamamıyla yoksun, yağ da gerekli az da olsa.

not: innerbliss'in linki; www.eksiduyuru.com
  • pain of liberation  (28.01.14 21:01:05 ~ 21:01:47)
Günde 4 dilime kadar kepek ekmeğine izin var diye biliyorum ben. Ayrıca 3-4 kilo vermek için aç kalınmaz ki spor da yapıyormuşsunuz. Neyse sorunuza cevap vereyim; kahve ve süt açlığı bastırır. Üstelik sindirime de yardım ederler. Salatalık bizim canımız bir tanemiz, tanesi 11 kalori keza domates de canımız ciğerimiz sadece 14 kalori. 3-4 kilo için aç kalmayın, hafif hafif verin.

  • blues buzz  (28.01.14 21:02:27)
lifi bol seyleryerseniz daha uzun sure tok kalirsiniz. yemegin yaninda mutlaka salata yiyin.

  • 65 derece  (28.01.14 21:03:55)
salatalik

  • exlibris  (28.01.14 21:05:58)
kahve içmeni tavsiye etmem, ayrıca bal yemeni de tavsiye etmem. basit olsun kompleks olsun şeker içeren şeylerin hiçbirini gece için tavsiye etmem. eğer haşlanmış tavuk yediğin halde gece çok aç hissediyorsan, insülin direncin olabilir, bir kaç gün böyle gidecek alışına kadar, sonra geçiyor. tavuk -yağsız kısımları tabi- saf proteindir ve saf proteinlerden daha doyurucu bir şey bulamazsın. ekmeğe yönelik isteğin şeker dengesizliğinden kaynaklanıyor, bir kaç güne geçer. bir de, ekmeği bence sabah ye, ayrıca bol sebze ye, aralarda falan da. aslında sütte de süt şekeri var ama protein oranı yüksek olduğu için içebilirsin. haşlanmış yumurta yiyebilirsin, saf proteindir gene. ama tabi şu dediklerimi kafana göre yapma, en başından bir doktora görün, derim gene de.

edit: ha bir de, spora hafif hafif başla derim.
  • pasp  (28.01.14 21:19:57 ~ 21:21:01)
Duzenli olarak diyetisyene gidiyorum. Eger o ogunde ekmek yemediysem, epey soyleniyor.

Yag yakmak icin ekmek gerekliymis (tam bugdat/kepekli)
  • 13 lejyon  (28.01.14 21:22:10)
aç kalmak yerine yiyip daha çok spor yap. yürüsen yeter zaten ya yürümek vücudu en genel çalıştıran spor kolların omuzların bile çalışır yürürken.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.01.14 21:25:35)
şu diyet işlerinden hıc anlamıyorum ama neden alıştıra alıştıra ınmedın kı 1 dılımlere. alısmıssın bellı bır mıktara bırden kesersen şak diye adapte olamaz ki vucut bu duruma. cok cahılce de konusmus olabılırım. ama kendım ıcın de benzer seyler dusundum ve uygulamaya calısıyorum.

  • akare  (28.01.14 21:26:49)
Ekmeği ve her türlü karbonhidratı tamamen kesersen bir hafta içinde bir daha açlık atağı çekmeyecek moda girersin.

  • arnold schwarzeneger  (29.01.14 08:07:44)