Mecidiyeköy'den Sabiha Gökçen'e ulaşım ve birkaç soru.

arkadaşlar mecidiyeköy'den en rahat sabiha gökçen havaalanına nasıl gidebilirim? çalıştıgım yerden 16:30 civarı cıkacağım uçağın kalkış saati ise 20:00. bu arada uçağa ilk defa bineceğim, bagajdır, elektronik eşyadır falan filan kurallar nelerdir tam olarak bilginiz var mı? yanımda bir bavul ve en fazla bir sırt çantası almayı düşünüyorum.

taksime geçip ordan havaşa binmeniz en doğrusu olacaktır.sırt çantanızı uçağa alabilirsiniz ama checkin sırasında bavulunuzu verseniz fena olmaz.sırt çantanızda sıvı bulunmasın yeter .elektronik eşyalarınızıda kapatın uçağa binmeden önce

  • allstar  (28.01.14 00:49:18)
metroyla 4.levente gelip E-3'e binmek de bir başka yöntem. 5.90 gibi bir para çekiyor akbilden sanırım. saatlerini iett'nin sitesinden öğrenebilirsin.

  • temasettin  (28.01.14 01:06:44)
hocam taksimdeki havataş araçlarından ne kadar sürer tahmini oraya varmam bahsettiğim saatlerde? teşekkürler.

  • lizardking34  (28.01.14 01:06:51)
tam trafik zamanı, 1 saati geçer, 1 buçuk saat gibi düşünün bence

  • erostrada  (28.01.14 01:34:15)
işten çıkıp direk havaalanına gideceğim öyleyse. yetişeyim de sorun değil havaalanında da beklerim.

  • lizardking34  (28.01.14 01:42:28)
bence Taksim'e giderek hiç kendinizi riske atmayın, tam trafik saati, Taksim'den çıkmak bir dert köprü trafiği desen ne olacağı belli olmaz. Ben olsam Kadıköy'e gider oradan Havataş'a binerdim. Zaten Mecidiköy'den sürekli Kadıköy'e otobüs var, otobüsle Kadıköy'e geçin, rıhtımda otobüslerin son durağından Havataş'lar kalkıyor onlara binin. En hızlı o şekilde ulaşırsınız.

  • elikası  (28.01.14 08:56:05)
siz gene otobüsle gidin demişsiniz, trafik var diyorsunuz aynı zamanda. metrobüsle kadıköye ulaşsam, sonrasında sizin dediğiniz gibi havataş aracına binsem sanırım mantıklı olur. bu durumda sadece sırt çantası alabilirim tabi yanıma. ama taksimden binen kullananan bi' arkadaş yok mu ne kadar sürer acaba o saatte? gözümü korkuttunuz biraz :)

  • lizardking34  (28.01.14 11:28:55)
taksim işi sakat, kadıköy'den bile 45dk'dan az sürmüyor s.gökçen. taksim en az 1.5 saat sürer hem de o saatte..
en iyisi bi şekilde kadıköy'e geç oradan bin. kadıköy'den çeyreklerde kalkar havataş. en kötü ihtimal 17.45'e binmen lazım kadıköyden. ona göre ayarla kendini.

  • temir  (28.01.14 11:42:09)
ben bir defa 5'de bindim Taksim'den Havataş'a ve uçağı kaçırdım, 19.20'de ancak Sabiha Gökçen'de olduk. Köprüye varmamız 1 saati buldu. Mecidiyeköy'den metrobüsle geçerseniz rıhtıma yürüyeceksiniz ama tabii metrobüs daha garanti. Eğer 16.30'da çıkarsanız ve Mecidiyeköy'den direkt Kadıköy otobüsüne binerseniz o kadar trafiğe girmezsiniz, zaten arada ne kadar mesafe var, ben Taksim trafiği ile kıyaslayarak söyledim. Ama tabii İstanbul trafiği bu riske atmamak lazım.

  • elikası  (28.01.14 12:46:58)
eyvallah çok teşekkürler. saate göre ayarlayacağım kendimi artık.

  • lizardking34  (28.01.14 15:37:45)