izmit'te ne yapıyorsunuz?

Ya da yalnızken ne yapılır ki? 2 tane cafe keşfettim sürekli oralara gidip bir şeyler okumaktan sıkıldım artık.

yapılacak çok şey var ama yanlızsan en fazla bi tur atarsın yürüyüş yolunda sekada vs..

  • al basmadan donu var  (19.01.14 22:10:33)
Pati Cafe'ye git, dopinge git, barlara takıl, klüplere topluluklara falan git (mühendis odaları mesela) kalabalık oluyor bir şeyler çıkar.

  • roket adam  (19.01.14 22:30:44)
Alkol kullanmiyorum sağol yine de. Tiyatroyla ilgili bilgi verebilir misiniz mesela? Nereye gitmem lazim, isim olarak bilmiyorum da?

  • sistem enkazı  (19.01.14 22:35:16)
Sakıp Sabancı kültür merkezi vardı yanlış hatırlamıyorsam, izmit merkezde kime sorsan söyler diye tahmin ediyorum

  • roket adam  (19.01.14 22:42:53)
Alkole başla, ya da bilmiyorum başlama. Çok kararsız kaldım.

Sdkm'nin(Süleyman Demirel Kültür Merkezi- Y.Kaptan) programlarına göz at. onun dışında squash dahil her türlü spora gönül vermeden eğlencesine zaman öldürebilirsin. (yani eğer arkadaş grubu olmadan spor yapmak istiyorsan)

Sabahları koşup - 20-30 dakika squash oynadıktan sonra belediyenin çorba çeşmesinden çorbayı alıp Sakal(adı çok kötü ama tadı şahane olan poğaça) eşliğinde aheste aheste yürüyerek evine dön.

Sonra her ne işle ilgileniyorsan onları hallet.

Akşamları yürüyüş yolunda bir tur atıp jazzcorner'de 1 kahve iç, ya da kahve içme kahvesi kötü. Meyve suyu sıktır kendine.
sdkm ve sabancı k. merkezi olmadı alternatif tiyatro o da olmadı belediyenin(çalışınca oluyor) edebiyat ve sanat programlarından birine dahil olabilir(yani izlemek için katılabilir) ya da sahilde termosunda çay-kahvenle polat alemdar misali uzaklara dalarak -lan o ileride ki gemi ışığı mııı yoksa gölcük ışıkları mı ikileminde beyni yaktıktan sonra mutlu mesut sekerekten evine dönebilirsin. geceleri de tantuni yersin ama çok yeme. güzel yapamıyorlar.

Bunlar yalnız başına takılmak istediğin zamanlarda ki aktivitelerin. Bu arada yazın arkadaş grubunun şahane bowling oynamasını kıskanıp onlarla akşam oynamadan önce öğlen ve öğleden sonra tek başıma çalışma baabında bowling oynuyordum. şahane keyif alıyordum. Bunu da yalnız yapılabilineceklere ekleyebilirsin.

Bunların dışında yalnızlıktan sıkıldığında ise, arkadaşlarını yanına alaraktan(ya da alıp- sen hangisini seviyorsan) ;

Bisiklet turları
Arkadaşlarınla aptal kafelerde; düğüne gider gibi giyinen salaklara bakıp bakıp gülmek.
şahane bi dönerci var yarım ekmek 2 liraya. Manitanın ''ıyyy burada mı yiyeceğiz'' söylemine aldırmadan ''abi ekmeği 3 çeyrek olsun ama içi tüm ekmeklik olsun'' diyerek ortalama 20 dakika sıra bekledikten sonra karnını afiyetle doyurmak(köşe başında ki turşucudan da turşu suyu alabilirsin ama ben almıyorum, dövüştük geçenlerde turşucuyla).
Yine arkadaş grubunla, spor salonunda bir hafta sonu, kah yüzmek kah '' oğlum gel gel, 60 benç basacam bak şimdi'' diyip bençin altında kalarak eğlenmek
en geç 22:00 a kadar sinemaya gitmek
hat 200'e atlayıp ''hadi lan bi istanbul yapıp gelelim'' ekolüne gönülden destek vermek
Gece manitayı alıp Canlı-cansız müzik yapan barla gece klubü arasında kalmış ne olduğuna karar verememiş mekanlarda abuk subuk eğlenmek
bu kafe kedi dediklere yere gidip anarşizme gönül vermek
sol yumruk havada slogan attıktan sonra, gelen güzel abi ve ablaların söyleşilerini dinlemek- tartışma platformuna katılmak.
aisec'e gidip kapıdan ''napıyonuz lan pis masonlar'' diyerek koşa koşa binayı hızlıca terketmek.
Sevdiceği alıp, saat kulesine giderek bankta sevişme çabaları, ardından 'lan bizim ev var bu gereksiz aksiyon niye' diye bir cool'luk yaparak sevdiceği güldürmek. eve gidip birlikte yemek yapmak. salatanın içinden havuçları tırtıklamak.
kitap klubü kuruyorlar daha aktif olmadı yakında aktif olur, ona dahil olup geek'lik mecrasına vakıf olmak. ruhun şaad olması.
Sevdiceği alıp buz pistinde madara olmak.
ucuzundan olta kaptırıp marinada sabahın köründe peyda olup öğlen sıcağına kadar balık tutamadan ''lan gelin şuradan bi kebap sardıralım'' dedikten sonra oltalarla kebapçıya gidip masa başında açlığın size verdiği yetkiyle öküzlemesine gülerek eğlenmek. yemeği ilk gelen arkadaşın yemeğine çöreklenmek.
kahvaltı için çocukları topladıktan sonra gemiyle karşıya geçip ''burdada bi ... yokmuş'' diyerek geri dönmek, gemide simit çaya düşmek. yalnız çay bayat.
Tüm bunların dışında da şu duyuruya bi' göz atmak (eksiduyu.ru)
Haa bir de derin okuma yapmayı seviyorsan bize gelip bak aslında şu kitap'a bi yoğunlaşalım bence diyerek tekilaya vurmak. Yalnız burada Tekila ön koşul.
  • mete kudur  (19.01.14 23:20:08 ~ 23:31:10)