kredi kartı limit artıramama

Gencler basımıza daş yağacak!!

kredi kartı limitimi artırmak icin bankaya basvurdum (limit henuz maasımın yarısındayken ) fakat BDDK engelliyor artıramıyoruz diye geri döndüler!!

kandırdılar mı acep ?

basına bu sekilde bir sey gelen oldu mu bu sıralar?

Doğru, ben de kartımı iptal ettirirken "Yeni yasa çıktı ekimde, artık limitiniz gelirinize bağlı olacak (gibi bişi, tam dinlemedim), şimdiki limitle alamazsınız bak" gibi şeyler dedi müşteri temsilcisi.

  • whoosie  (14.01.14 14:39:30)
yeni yasayla ilgili doğru olabilir. yoksa banka artırmak için ölüyordu eskiden.

  • himmet dayi  (14.01.14 14:39:45)
oldu evet ben de 2 hafta kadar önce denedim bddk demediler ama talebiniz olumsuz yanıtlandı gibi bi mesaj geldi. başka bi bankaya başvuru yaptım yeni kart için, onlar da olumsuz dedi. ben de şaşırdım, normalde var olan kartı arttıralım mı diye zırt pırt ararlar, olmayan kartı da vermek için 3 saat dil dökerlerdi.
burada mı okumuştum başka bi yerde mi hatırlamıyorum, tüm kartlarınızın toplam limiti ve maaşınızla ilgili bi düzenleme var sanırım.

  • linwie  (14.01.14 14:42:11)
yeni düzenleme var gelirinizin en fazla 3 ya da 4 katına kadar "ortak" kredi limitiniz var. yani diyelim gelir x. Sizin 3x (ya da 4x herneyse) hakkınız var. Bu hakkı 4 bankadaki farklı kredi kartlarına x'er adet dağıttıysanız, bir tanesini diğerini azaltmadan artıramazsınız.

  • ytse jam  (14.01.14 14:56:36)
beni de reddetmişlerdi 2-3 ay önce acil lazım oldu 1700'den 2500'e çıkarmaya çalıştım sallamadılar.

hem de garanti bankası. düşünün yani garanti bile reddediyor :D

ödemelerim de aylık 750-1000 arası ve gayet düzenliydi. hoş ben öğrenci olduğum için reddettiler herhalde diye düşünmüştüm.
  • giderbey  (14.01.14 14:57:18 ~ 14:57:49)
Aynen Finansbank ta durmadan arardı hata bir çok kez kızmıştım sonra iki hafta önce fln lazım oldu limit artırayım dedim dün mesaj geldi artıramadıklarına dair bu ve birçok düzenleme geldi bankacılık işlemleriyle ilgili

  • enelya  (14.01.14 15:23:42)
senin durumundayım. kartımı yeni çıkarttırdım ve 300 tl limitim var. cücük gibi. 1000 tl olsun bari diye başvurdum, "araştırılacaksınız, uygun görülürse arttırılır" dediler ama 1 hafta geçti limit hala aynı.

  • letheavendangered  (14.01.14 15:56:59)