Elma Suyu

Günde 1 bazen 2 lt içmeye başladım. Şu %100 elma suyu olanlardan. Bir zararı dokunur mu?

şekerli su sadece kilo alırsın

  • hadibeoradan  (13.01.14 01:42:47)
ilerleyen zamanlarda zararı olur günde 1 bardak yeterli.

  • fasyhbyz  (13.01.14 01:46:08)
www.dimes.com.tr bunu iç

  • bob's rotten head  (13.01.14 01:46:38 ~ 01:47:23)
ben son bir yıldır kimi zaman 1 bardak, kimi zaman 1 litre olarak içiyorum. kilo almadım. çok ahım şahım bir katkısını da görmedim. seviyorum ve içiyorum, %100, bu kadar

  • hohenheim of light  (13.01.14 01:48:46)
2 litre meyve suyu çok fazla şeker. bir bardağı bile iyi değil meyve suyunun. günde iki litresi kendi karaciğerine eziyet etmekten başka bir şey değil.

bir tane elmada vücuduna fazla gelmeyecek miktarda şeker vardır. ama sen bir bardak elma suyu içtiğinde 4-5 tane elma kadar şeker tüketmiş oluyorsun. meyve suyu bu yüzden zararlı. iki litresini sen hesap et.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.01.14 01:49:45)
yuh arkadaş, ne salladınız.

bir bardak elma suyunda 20 gram karbonhidrat var. 1 elmada ise 25. yani elmada daha çok. 4-5 elma demişsiniz bir de

kalori olarak da 1 elmayla 1 bardak elma suyu aşağı yukarı aynıdır. elma tabiki daha faydalıdır lif içeriğiyle ama bunun haricinde çok da bir fark yok elma suyuyla.

iç kardeş sen 1-2 bardak. ama sürekli 1-2 litre şaftını kaydırır.
  • hohenheim of light  (13.01.14 02:03:49 ~ 02:08:59)
harbiden iyi sallanmış. %100 elma suyunda 'ilave' şeker yok bir kere.

her halükarda günde 1-2 bardağı geçmeyin derim. olmadı su ekleyip seyrelterek için.

büdüt: işbu cevaptaki ilave şekerden kasıt, "şekerli su" tabiridir. günde bir bardak meyve suyu da zararlı değildir tahminimce, en azından katkı maddesi, ilave şeker içermiyorsa. atıf yapılan nokta budur.

kaldı ki kalori anlamında kolayla veya diğer içeceklerle arasında öyle ahım şahım bir fark da yok. elma suyunun doğal olduğunu düşünürsek koladan biradan nispeten çok daha iyidir de.

nutritiondata.self.com
  • megafon  (13.01.14 02:15:28 ~ 14.01.14 00:07:17)
Bol kese lokantasının müdavimleri de buradaymış efendim. Sadece bir hatırlatma; Fruktoz -meyve şekeri- da bir şeker türüdür.

Artı olarak da glikozdan daha karmaşık bir yapıda olduğu için enerjiye dönüşmesi daha fazla zaman gerektirir.

Bir de şunu okumakta fayda var; (bkz: #22469123)
  • armagan  (13.01.14 02:28:34 ~ 02:34:53)
Abi bilmediğiniz konularda bu kadar kendinize güvenmeniz ürkütücü ya.

1- şekerden gelen kaloriyle liften gelen kalori arasında dağlar kadar fark var. 4-5 elmanın kalorisi demedim, 4-5 elmalık şeker dedim ben. Elmanın kendisinde lif vardır. O karbonhidratın bir kısmı liflerden gelir. Lifler vücut için iyidir. Elmanın suyunda sadece elmanın şekeri olur, lifleri atarsın. Şeker vücut için iyi değildir. Vücuda lif olarak alınan 100 kaloriyle şeker olarak alınan 100 kalori arasındaki farkı bilmeyen adam bir de bana "sallamışsın" diyor.

2-elma suyunda şeker yok demek komedi zaten. Elmadaki şeker fruktozdur. Fazladan şeker eklemenize gerek yok yani. Vücuda en zararlı olan şeker hem de.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.01.14 02:38:53)
1 litre elma suyu 1,5 kilo elmadan yapılıyormuş.

1,5 kilo elma 15 adet elma olsa.

1 litre 4 bardak etse.

bardak başına yaklaşık 4 elma ediyor.

kısaca futbolcu haklı dağılabilirsiniz.
  • bob's rotten head  (13.01.14 02:46:11)
bir doktor olarak moleküllerime ayrıldım şu anda. herkes diyetisyen olmuş gari.

elmada 25 gram fruktoz bulunur ve buna lifler dahil değildir.

100 ml elma suyunda 10 g fruktoz bulunur. bir bardakta 20-25 g

1 elma kalorisi: 100

1 bardak elma suyu kalorisi: 100

sonuç? 1 bardak = 1 elma. aradaki fark 3-4 gram lif. düzgün beslenirsen de o 3-4 gram lifi her türlü kapatırsın. düzgün beslenmiyorsan da elma suyu içmemen seni kurtarmaz

Bob senin hatan sıkılan bir elmanın her molekülüyle sıvıya dönüştüğünü varsayman. ordan kaybediyorsun. varsayımlardan gitmene gerek yok. verdğim bilgilere internette de rahatça ulaşıp kontrol edebilirsin.
  • hohenheim of light  (13.01.14 03:12:13 ~ 03:17:04)
Şeker, özellikle fruktozun bir dolu zararı var. Karaciğer yağlanması, metabolik sendrom, gut vs...

  • arnold schwarzeneger  (13.01.14 07:55:30)
Sen o elmayı yerken, kabuğunu, posasını da yiyorsun, elmayı yiyerek doyuyor ve ona göre kalori ve şeker alıyorsun, suyunu içince posa, kabuk, lif yok, sadece şekeri geliyor. İyi birşey değil

  • cruseo  (13.01.14 09:12:56)
vay arkadaş bu şeker aşkı nereden geliyor? herkes deli gibi şeker savunuyor.

şeker zararlı ve gereksiz. isterse saf meyvenin suyu olsun. günde 2 litre ne demek ya? belki naim süleymanoğlu halter çalışırken bu kadar şekere ihtiyaç duyar. başka herkes için zararlı.

elma ya da elma suyu ne kadar sağlıklı olursa olsun bu kadar fazlası çok zararlı. önemli olan dengeli beslenmektir. aynı besinden günde kilolarca almak değil.

bunların üstüne şekerin ne kadar gereksiz ve zararlı olduğu her tarafta yazılıyor, çiziliyor. e o zaman bu kadar savunmak niye?

ayrıca hiç kimse değinmemiş. içtiğin %100 meyve suyu elma suyu konsantresinden yapılmış, konsantrelerden yapılan meyve suları daha fazla şeker içerir.

içeceksen en azından "taze sıkılmış" meyve suyu içeceksin. taze sıkılmış dimes'in var. cam şişede satılıyor. 800 gramlık.

meyve suyu günde litrelerce içilmez. yapmayın etmeyin. su için, maden suyu için, ayran, kefir için, çay için, bitki çayı için. gerek yok bu kadar şeker alımına. şeker çok zararlı. kanser yaptığı söyleniyor.
  • mea maxima culpa  (13.01.14 10:00:58)
1 bardak "seker katilmamis" elma suyu 1 bardak koladan da 1 bardak biradan da daha fazla enerji icerir. afiyet olsun.

  • selzur  (13.01.14 23:49:26)