ubuntu fedora pardus ?

yılların ubuntucusuyum ama son 2 3 senedir hiç memnun değilim. fedora filan mı kursam ne yapsam? var mı tavsiyeniz?
ubuntu
fedora
pardus
mint
....
?

pardus projesi artık sona erdi destek bitti yeni paket de çıkmıyo yani pardus tavsiye etmem malesef ki ne güzel işletim sistemiydi

  • yazmamaya yemin eden adam  (08.01.14 12:16:37)
debian?

açmak gerekirse. ubuntunun hangi sürümünde idin 12.04 mü?

eğer ondan sıkıldı yılların da kullanıcı isen debian derim ben.
  • mayhemdemon  (08.01.14 12:32:25 ~ 12:35:42)
linux hem çok kaynak tüketiyor hem de güvenilirliği kalmadı. eskiden windowsa virüs bulaşıyordu, çat diye çöküyordu falan. linux da hem hafif hem de çökmüyordu. şimdi tam tersi. linux kurarsa laptopsa hayvan gibi ısınır, masaüstüyse sürücülerde illa ki sıkıntı olur. güncellemenin ortasında çat diye çöker. depoladığın işlerini de kurtaramazsın linuxta. lts harici kullanmak akıl işi değil zaten. çok küçük linux türevleri var, onlarda da sürücü problem oluyor. senin kullanım alanı/amacı ne? yani windows 7 süper de o yüzden soruyorum.

  • vfgerty  (08.01.14 14:17:01)
Win 7 yanına ubuntu kur kafana göre takıl istediğinde. 10 yıllık şahsi desktop pc'im de öyle kullanıyorum (Ubuntu 13.04) çatır çatır valla hatta 3. gözüm açıldı...

  • heavenly  (08.01.14 16:48:22)
şu ana 13.04 kullanıyorum
win7 de kurulu ama neredeyse hiç açmıyorum.
kullanım amacım genel olarak internet, inkscape den çizim, mail(thunderbird). eski ubuntu kullanıcısı olduğumdan eskiden çok hafifti ubuntu. şimdi kastırıyor sanki windowstan farkı yok gibi.
o yüzden sordum belki değiştirirsem linuxu vardır belki iyisi.
  • gonul_isleri  (09.01.14 20:44:13)