Sanırım usb belleğime virüs bulaştı.

Merhabalar.
Usb belleğime, fotoğrafta görüldüğü gibisinden bir virüs bulaşmış. İnternette baya bir arama yaptım, çeşitli çözüm önerileri denedim lakin tam olarak nasıl kurtulunabilir, çözemedim.
(Avast'ı yükledim, tarattım, bir şey bulamadı.
Malwarebytes Anti-Malware yükledim, tarattım, bir şey bulamadı.
cmd'den attrib ....'lı bir şey yaptım, o da olmadı.)
Virüsün yaptığı şey ise usb belleğe kopyalanan şeylerin kısayolunu oluşturmak. Bu kısayol virüsü diye zilyon tane virüs var sanırım. Burada daha önce bu tür bir şey ile karşılaşmış ve çözüm bulabilmiş olan var ise, yardımcı olursa çok sevinirim.
İyi akşamlar, şimdiden teşekkürler.

Edit: Usb belleğe sağ tıklayıp biçimlendir de dedim.
Edit2: Sonradan biri girer bakar mı bilmiyorum ama aşağıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramadı.

(Mobilden girenler için ekran görüntüsünün bir de hizliresim linkini vereyim: i.hizliresim.com

bi güzel format atıyorsunuz, sonra da 'avira antivir' ile taratıyorsunuz, o virüsü buluyor, kaldır diyorsunuz kaldırıyor. sonra bi format daha atın tertemiz olsun. ben yaptım, geçti.

  • uykusunu yakalayan adam  (05.01.14 23:42:09)
bunu indirin : www.gezginler.net büyük ihtimal bulacaktır virüsü. bulamazsa combofix. olmazsa verileri yedekleyip diski biçimlendirin ve yedeklediklerinizi kaspersky ile taratın.

  • zombie0  (05.01.14 23:53:56 ~ 23:55:35)
Gecmis olsun cok pis bir virus bu. inan bu yuzden 4 gb flash bellegi cope atip yenisini almistim.

Google'da donanimhaberde vs gordugum bir cok yontem denemistim hicbiri de ise yaramamisti.

Umarim kokten kaldirabilirsin.
  • halitkin  (06.01.14 01:14:52)