Sakal tıraş makinesi

Hassas cilt + Çok sert ve sık sakal + Sinekkaydı için > Fiyat önemli değil.

Budur dediğiniz bir alet var mı?

:) Aslında sakal belası çok büyük problem. Izdırap ötesi bir şey. Kesmek ayrı ızdırap, uzarken ayrı acı, uzadıktan sonra ayrı. Sivilcesindi boku püsürüydü.. Neyse parası vereyim kurtulayım diyorsun..

  • pass  (05.01.14 23:34:32)
bu sitede bi bakıştırmıştım.Nedense yazılanların tümünü okuyunca "Braun philips hikaye, panasonic şahane" gibi bi fikir yerleşti kafama.hassas cilt kolay tahriş olur.Kolay tahriş olmaması için makinenin çok hızlı bi makine olması lazım yani devrinin yüksek olması lazım.Panasonic in t*şaklı bi modelinin devri diğerlerinden daha yüksekmiş. Ben philipse brauna bakmıyorum artık.Panasonic in kendini temizleyen bi sürü zamazingosu olan bi modeli var.ıslak kuru kullanılan,bu işin piri bi alet.bi araştır derim.

  • AWD  (05.01.14 23:44:54)
Ustura al daha iyi

  • earl  (05.01.14 23:56:51)
Jilet çok daha kötü yapıyor...

  • pass  (06.01.14 00:13:02)
benim de yıllarca muzdarip olduğum bir sorundu, jilet batık çıkmasına sebep oluyor diye 3 günde 1 tıraş oluyordum. philips tıraş makinam vardı yanakları sinekkaydı alıyor, sorun olmuyordu fakat boyun bölgem hep kırmızı ve batık içinde kalıyordu. ta ki askere gidene kadar.

askerde s.s. mach 3 le tıraş olmaya başlayınca gördüm ki işin anahtarı düzenli sinekkaydı tıraş. sadece boyun bölgemi ters-düz almıyorum onun dışında tüm suratı önce kılların çıkış yönüne ardından tersine 2 kez tıraş ediyorum. bildiğin bebe totsu oluyor. (öğlene kadar)

ben sorunla nasıl başa çıktım;
tıraştan önce tıraş yağıyla güzelce suratı hazırlıyorum. ben the art of shaving'in lavantalı setini kullanıyorum, eğer bulamıyorsanız riviera zeytin yağı da olur -ilk duyduğunuzda iğrenç gibi gelse de ters-düz tıraşla cildi kazıdığınız için tıraş sonunda cildinizde yağ kalmıyor diyebilirim-(yaklaşık 1~2 dk. ekstra zaman alıyor) sonra suratı ıslatıp güzelce köpük uyguluyorum. tersten tıraşa başlamadan da yağ kullanırsanız süper oluyor. tıraştan sonra da mutlaka arko yağlı krem tarzı bol yağlı bir kremi yüzüne (özellikle sakaların çıkış yönünün tersine) yedirirseniz batık oluşmuyor. kolonya veya after shave önermiyorum cildi kurutuyor, acıyı arttırıyor, batık riski de artıyor. çok sık uzayan bir sakalınız varsa günde 2 kez tıraş olmayı da düşünebilirsiniz. eğer akşam bir toplantı yemek vs varsa ben akşamları da tıraş oluyorum. tıraş her ne kadar aşındırıcı bir işlem olsa da düzenli tıraş cildi ve sakalı düzeltiyor. şimdi hafta sonu bile tıraş oluyorum. ne kızarıklık ne kabarıklık ne batık sorunum var. mach 3 ve hassas ciltlere yönelik köpük + balm ve riviera zeytin yağıyla tıraş olmayı deneyin bir süre.
belki duymak istediğiniz çözüm değil fakat denemenizi tavsiye ederim.
  • isimsiz  (06.01.14 08:13:59 ~ 08:15:54)
isimsiz güzel yazmış makineden soğudum bi an :P

www.youtube.com şu adamın videolarını izleyip al derim. braun cooltec aldım araştırmadan, önceden izleseydim bu 7 serisini alırdım baya övmüş adam.
  • inugard  (06.01.14 18:53:29)
@isimsiz, gerçekten teşekkürler. Uzun uzun yazdığın için önerilerini deneyeceğim.

@inguard, sana da teşekkürler.
  • pass  (07.01.14 21:43:41)