couchsurfing sorusu

arkadaş ekleme bölümü var mı, bulamadım ben?
isim yazıp ya da facebook hesabımdaki arkadaşlarımdan falan.

var var, kişinin profilinden ekliyorsunuz. detaylı anlatımla geliyorum birazdan.

eklemek istediğiniz kişinin sayfasına gidin, orda sol alt tarafta onun arkadaşlarını goreceksiniz orda "add as a friend" diye link var. ordan gerekli bilgileri doldurup arkadaş olarak ekliyeceksiniz.
cs arkadaşlık durumunda detay sorar nasıl tanısıldıgı ne zaman tanışıldığı birlikte seyahat edilip edilmediği gibi. referans sistemi üztünden çalıştığından profili ziyaret edenler de yakınındaki veya uzağındaki insanın kişi hakkındaki yorumlarını görme şansı olur. vs vs

sonuç olarak var.
bu arada kendi profilinizde de connect facebook diye bir link gordum buyuk ihtimalle bağlandığında cs kullanan arkadaşları dokucektir ortaya.
  • nwnd  (04.01.14 13:32:02 ~ 13:38:33)
var ama arayüz değişmiş bulamadım şimdi.arkadaşın sana profilinin linkini atsa daha iyi

  • allstar  (04.01.14 13:38:26)
@nwnd connect facebook ile bağlandım fakat arkadaşları dökmedi.
peki kişi araması nereden yapılıyor, arayüzde onu da bulamadım.

  • kibrit kutusu  (04.01.14 13:57:38)
bende birsey sormak istiyorum:

couchsurfinge uye olan insani google da aratirsak, pat diye cikiyor mu couchsurfinge uye diye?
  • hain kostokk  (04.01.14 13:59:12)
@kibrit ben bağlamadığım için döker diye düşünmüştüm aslında mantıklı dökmemesi. sonuçta doğrudan bir arkadaşlık sitesi değil. benzer ihtiyaçlarda olaninsanları bir araya getirmek için.
uzun afın kısası arama yapabilirsin o da soyle;
tepede sağ üstte surf butonu var ona tıkla boyle sana sehir su bu secicegin bir ekran getiriyor kendine kalıcak yer ararken onu kullanırsın kısa yol yapmışlar ama altta sağda skip to searc var ona tıkla. gelen sayfanın sol dikey menusunde kısmında kullanıcı adı veya isim ile arama yeri var. ordan aratırsın. emin değilim ama kullanıcı aramaya kapatabiliyordu kendini yani isimle aramaya. hani sadece couch araması uzerinden ulaşılsın diye.

burda devreye @hain'in sorduğu soru giriyor. yine kullanıcı ayarlarına gore kişi google aramasında çıkabilir beya çıkmayabilir. benim profilim google aramasında çıkmadığı gibi uye olmayanlar tarafından da doğal olarak görülemiyecek şekilde ayarlı. direkt link bile olsa kişide bir şekilde eğer üye değilse göremez.

evet sıradaki soru? :))
  • nwnd  (04.01.14 14:12:45)