lenovo

genel olarak lenovo nasıl bir marka casper, acer, packard bell gibi markalar benim gözümde alt sınıf ve basit malzemelerden üretilmiş mallar gibi geliyor ama lenovo ya dair bir marka değerlendirmem yok siz nasıl değerlendirirsiniz bu markayı kalite açısından?

esteban cambiasso, felipe melo, roy keane, dirk kuyt'udur bilgisayarlarin. performans açısından pek öne çıkmasa da sağlamlık açısından en iyilerdendir.

casper gibi bilgisayarlarla karşılaştırılmaz bile, alt kalite değil, belli başlı üreticilerle birlikte ortalama/ortalama üstü makine diye değerlendiririm.
  • kuja  (02.01.14 01:44:20 ~ 01:45:09)
casper alınmaz derler zaten her yerde.

lenovo y510p kullanıyorum. çift ekran kartı sli. içerik mükemmel. görünüm de iyi de kullanıcı dostu değil. dokunmatik biraz ucuz durmuş ekran çerçevesi kalın ve çizilmeye çok müsait, klavye falan da sağlam, sağlam kasa ama hakkını yemem. ama azıcık daha solid durabilirmiş.

lenovo u serisinden 13 ve 15lik iki laptop var arkadaşta. onları da bolca kullanıyorum. onlarda kasa da çok güzel. donanımda çok iyi.

kendine has bir çok stock uygulama üzücü ama lenovo one key recovery vs gibi opsiyonlar ile gayet işlev kazanabiliyor. de'de müşteri servisi de gayet hızlı.

sonuç:belli bir kaliteye sahip, donanım yönünden elini pek sakınmayan ama tasarım yönünden azıcık geride duran, pek yaygın olmasa da çok iyi ürünleri var. ortalamayı aşar. Hoş son dönemde tablete iyi el attılar devamı gelir umarım. kullanan adamın fiyat performans kastırdığını, az buçuk aradığını da bilirim.
  • wiillii  (02.01.14 01:55:43 ~ 01:58:41)
y500 kullaniyordum, hem tasarim hem de performans olarak bayagi memnundum. kasa da metal oldugundan bayagi saglamdi. kiz arkadasimda thinkpad var, onlar business sinifi laptoplar, tasarimi pek bana hitap etmiyor ama batarya omru uzun ve cidden saglam bir alet.

not: bir de bu adamlarin ibm'in laptop departmanini komple satin aldigini belirtmekte fayda var.
  • fortisvita  (02.01.14 02:06:02 ~ 02:06:39)
bir süre işyerinde lenova thinkpad kullandım gayet iyi performansla süper bir bilgisayardı.

  • kassiopeia  (02.01.14 09:14:30)
lenovo fiyat kalite performansı olarak piyasadaki en iyi bilgisayardır, tartışmasız.

  • enkolaykullaniciadi  (02.01.14 09:18:23)