Yagli Cilde Cozum Onerisi

yagli ve siyah noktali bir cildi temizlemek icin bir suru yontem var.

bazilari diyor yuze buhar tutan makineler en iyisi, bazilari diyor donen baslikli fircalarla masaj yapmak, bazilari diyor maskeler var..

bu isin en kesin ve hizli cozumu hangisidir? cozumun maliyeti hic onemli degil.

muhtemelen tüm dertlerinizi bitirecek bir çözümü var.

bir adet yüz fırçası alın, hemen hemen tüm kozmetikçilerde bulabilirsiniz. akşam yatmadan önce yüzünüzü tercih ettiğiniz bir sabunla yıkayıp, bu fırça ile hafifçe bastırarak,gözlerinizi kapatarak fırçalayın. 1 hafta sonra da bana teşekkür edin.
  • dahili meddah  (30.12.13 08:35:43)
Kil kil kil. Doğal toz yeşil kil aliniyor aktardan daha sonra ilik suyla camur gibi yapiliyor. Yuze suruluyor. Goz ve dudaklar haric. Kil kuruyana kadar bekletiyorsun. Ardindan yikiyosun yuzunu. Biraz kizarma yanma olabiliyor. gecer ama. Duzenli yaptiginda sonuc alirsin.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (30.12.13 09:11:36)
Belirli aralıklarda (mesela ayda 1) türk hamamı ziyareti. üşük terletende geçirilecek ateşli dakikalar hem nefesinizi açacak hemde gözeneklerinizi...
ortamın buharından iyice terledikten sonra temiz bir kese ile önce yüzünüzü keseleyin (peeling diyorlar şimdilerde). sonra tüm vücudunuzu...
bunun dışında da günlük duş alırken cildinizi kurutmayacak bir duş jeli tercih edin. Vücudunuzu liflemeden önce yüzünüzüde lifleyebilirsiniz. Duş alırken kesinlikle lif kullanın.

Yok efendim ben sosyeteyim hamama gitmem derseniz, SPA sizin için çözüm olacaktır.

Üşük terleten yeride Fin Hamamına girin. Buhar teninize nufüs etsin, cildiniz nemlensin. Saunaya girin, vücudunuz tuttuğu fazla suyu atsın.

Of varya bu soğuk havalarda ne güzel gider. Ben gideyim en iyisi bu akşam, canım istemiş ki ballandıra ballandıra anlatıyorum :D
Öyle aparat falan almayın.
Unutmayın ki siz binlerce yıllık kaplıca kültürünün doğduğu topraklarda yaşıyorsunuz. Değerini bilin ;)
  • cliquot  (30.12.13 09:24:11 ~ 09:24:51)
Benim cilt doktorum diyor ki "O fırçaları sakın kullanma, yüzünü teflon gibi düşün. Teflonu ince narin sünger ile yıkarsın, tel ile değil. O fırçalar da teflona tel ile silmiş etkisi yapar. Kısa dönemde iyi görünür ama uzun dönemde eskitirsin yüzünü, çabuk yaşlanır". Ben de birkaç yıl kullandım ama sonra bıraktım.

Önemli olan kil gerçekten de. Yüzü ısıtıp killendirmek ve sonra soğutmak.
  • aychovsky  (30.12.13 11:25:03 ~ 11:25:54)
cilt sorunlarıyla çok mücadele etmiş biri olarak diyorum ki sakın lif, fırça sürmeyin yüzünüze. hem cildi (mikro düzeyde de olsa) aşındırırsınız, cilt aşırı kurur ve daha vahşice yağ üretmeye başlar, bakteri vs yüzün her noktasına taşırsınız, hem de o lif/fırça da başlı başına bir bakteri yuvası haline gelir. peeling bile tavsiye etmem.
kil maskesi gerçekten iyi gelir, maskeden sonra antikomedojenik bir nemlendirici kullanın. yastık kılıfınızı, yüz havlunuzu sık değiştirin. la roche posay ürünleri veya the body shop'taki çay ağacı yağını da tavsiye edebilirim (yağ sadece sorunlu noktalara sürülüyor).

  • quasiromantic  (30.12.13 12:14:10)
Ben buharı tavsiye etmiyorum yüzdeki yağ birikintilerini daha da artırabiliyor ve daha çabuk sivilce olmalarına neden olabiliyor. Bence de en iyisi kil maskesi.. Bir arkadaşım da toz jelatin maskesinden memnun kaldığını söylemişti ayrıca;)

  • pticolo  (30.12.13 19:35:27)
yukarda yazılanları okumadım ama benim fikrim killi yada kükürtlü sabun.
hem yüz temizliği hemde yağdan arınması için bu kesin çözüm. her aksam yatmadan önce düzenli olarak yaparsan emin ol 2-3 hafta içinde değişimi görürsün. günde 1 kere yapıcaksın ama. Fazlası zarar ve kurutur cildini.
bunun yanı sıra gül suyuda bir çözüm
  • kedidir o kedi  (30.12.13 19:47:28)