Operasyonlar ve Oylar

Basit bir soru, anket gibi düşünebilirsiniz.

Çevrenizde hükümet destekçisi olup da, bu operasyonlardan sonra bu hükümete tekrar oy/destek vermem diyen tanıdığınız kimse var mı? (Bazı bakanlardan başka)

Nur cemaati mensupları da hariç zira onlar dersane konusundan sonra çark etmeye başlamıştı.

Aradigin cevap bu video'da. Bir de birazdan girecegim entryde:

www.youtube.com
  • comptrol  (26.12.13 22:54:17)
Daha akpye oy vermem diyen yok. bu olaylarda akpnin maksimum %10 oyu düşer. Çünkü akpnin tabanı böyle bi taban.

  • melancholyman  (26.12.13 23:06:15)
yok. çok muhafazakar bir çevrede yetiştim, çok ama çok fazla fanatik akp destekçisi tanıyorum. gezi olayları başladığından bu yana geçen sürede daha bir tanesinin akp'ye toz kondurduğunu görmüş değilim. hala tam destek devam ediyorlar. baya gaza geliyoruz akp bitti falan diye ama, yarın seçim olsa yine %40'tan aşağı oy almaz rte.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.12.13 23:09:32)
cemaatçi olanlar vermiyor.cemaatçi olmayıp da akp ye oy verenlerin yarısı vermeyeceğim diyor,diğer yarısı bunlar hep oyun diyor.
bunlar çevremdekiler sadece.

o bu olaylar hep oyun, mantığında olanlar işte akp seçmenlerinin çoğunluğu bence.oy oranı düşer evet ama bu olay bile çok etkilemez.
  • uzunuzunilgi  (26.12.13 23:19:56 ~ 23:21:01)
tuhaf olacak belki ama asker emeklisi bir tanıdığım cemaati bitiriyor diye tayyip'e oy vermeyi düşündüğünü söyledi

  • pass  (26.12.13 23:30:09)
çok var...
onlar meseleyi İsrail'in komplosu olduğuna ve Erdoğan'a komplo olduğuna inanıyorlar.

  • livaneli kadir  (26.12.13 23:41:51)
yok. akp nin hala yüzde 40-45 arası oy alacağını düşünüyorum. bir düşüş olur ama yüzde 5 gibi tahmin ediyorum. seçime kadarki gelişmelere göre belki oyunu bile arttırabilir öyle söyleyim.

  • diss0640  (27.12.13 00:35:43)
genel görüş, AKP tabanı yolsuzluk operasyonunu ve iddiaları sallamıyor diye anlıyorum.

  • nop  (27.12.13 08:11:31)
zaten adamların çoğu "yiyor ama çalışıyor" ya da "her gelen hükümete cebini dolduruyor, bari bunları alnı secdeye değiyor" kafasındaydı. bir kişi bile yok ve genelde de çok az olduğunu düşünüyorum.

  • dafaiss  (27.12.13 12:04:45)