Youtube'daki bir konferansı kaynakça olarak gösterme

Arkadaşlar merhaba. Akademik bir makalede, youtube'da videosu bulunan bir konferansı kaynakça olarak nasıl göstereceğim? Daha doğrusu konferanstaki bir konuşmayı kaynakça olarak nasıl göstereceğim? İyi geceler.

citesource.trincoll.edu

ve

owl.english.purdue.edu

"How do I cite a YouTube video in MLA?

The MLA does not specifically address how to cite a YouTube video. This has, it appears, led to some confusion as to the best method of for citing YouTube videos in MLA.

Based on MLA standards for other media formats, we feel that the following format is the most acceptable for citing YouTube videos:

Author’s Name or Poster’s Username. “Title of Image or Video.” Media Type
Text. Name of Website. Name of Website’s Publisher, date of posting. Medium. date retrieved.

Here is an example of what that looks like:

Shimabukuro, Jake. "Ukulele Weeps by Jake Shimabukuro." Online video clip.
YouTube. YouTube, 22 Apr. 2006. Web. 9 Sept. 2010."
  • lamira  (26.12.13 01:29:02)
çok sağol.

  • degilim  (26.12.13 01:32:16)
lamira nın cevabı sorun için güzel bir örnek olabilir ama unutma ki Türkiye'de başta üniversiteler başta olmak üzere çeşitli kurumlar detaylarda farklılaşan makale-tez vs. yazım kuralları belirliyorlar. ayrıca piyasada bununla ilgili olarak zebil gibi bilimsel araştırma kitabı bulunmakta. makaleyi sunacağın kurumun özel bir rehberi varsa oradan yararlanmakta fayda var, ha o rehberde bu duruma ilişkin açıklama yoksa bunu kullan derim.

  • candanag  (26.12.13 01:35:39)
cevabın için teşekkür ederim. dediğin gibi, hocam "şurada belirtilen kurallara göre belirt" diye özellikle bana dedi, fakat konferans-internet videosuna ilişkin bir şey yokt orada. zaman da kısıtlı olduğundan evet sanırım bunu kullanacağım :) iyi geceler herkese.

  • degilim  (26.12.13 02:08:39)