bana kilo aldırır mısınız?

Günün son sorusuyla karşınızdayım.

Tüm testler normal, tiroitler kan değerleri vs. Fakat kilo alamıyorum. Sadece 5 kiloya ihtiyacım var. Bana göre dünyanın en zor şeyi şu an.

Evet çok yiyorum. Düzenli yemiyorum genelde. Süt sevmem. Vitamin haplarının faydasını görmedim. 2kavonoz pekmez içtim gram fayda etmedi.

Spor için vaktim gercekten yok. Ama evde kendi kendime yapabileceğimi yaparım. Yürüyüş vs. yapabilirim. En çok tavsiyeye ihtiyaç duyduğum konudur. Şimdiden teşekkürler.

tatlı yiyince kilo almıyor musun?

  • dedim dedim de kime dedim  (24.12.13 21:01:12)
Ne tatlılar... Demeyeyim simdi burada. O da olmadı.

  • sistem enkazı  (24.12.13 21:03:18 ~ 21:03:39)
az biraz masa başı çalış, masadan yemek ve tuvalet gibi ihtiyaçlar haricinde kalkma, kesin alırsın...

askerden geldiğimde 77 kilo filinta gibi adamdım. geldikten 10 gün sonra bi derginin internet editörü olarak işe başladım. 5-6 ay sonrasında 91 kilo oldum :)
  • dbilgener  (24.12.13 21:10:58)
Ben de alamiyorum, cocuk gibi kaldim resmen bir de boy var ki sormayin. Doktorlar da bir sey yapmiyor ki saglikli olduktan sonra.
Bana en fazla yarayan sey cok cok yemek, cok ama, gik deyinceye kadar, boylelikle son bir yilda 1 kilo alabildim.
Bulursaniz daha iyi bir yontem, lutfen bana da yazin
  • dnznc  (24.12.13 21:13:05)
süt sevmemeniz harika bir şey.
düzenli yemelisiniz. yani bir gün az bir gün çok yiyorsanız ondan kilo alamıyor olabilirsiniz.

önerebileceğim hem sağlıklı hem kalori bakımından yüksek yiyecekler:
tahin + bal karışımı (pekmezi boş verin)
fıstık ezmesi
badem, badem ezmesi
tam yağlı peynirler

her öğününüzde mutlaka sağlam bi protein kaynağı bulunsun. yumurta, tavuk, kırmızı et, balık gibi.
bunun yanında kompleks karbonhidrat da bulunsun.
bol bakliyat tüketin.
kuru ve taze meyve tüketin.

afiyet olsun :)
  • neyleyim  (24.12.13 21:21:37)
  • komando kani var bende  (24.12.13 21:23:06 ~ 21:23:19)
@dbilgener sanirim hayatım boyunca masa başı bir işim olmayacak:)

@sokratesindamadı, ekmek yemiyorum pek gercekten:/
  • sistem enkazı  (24.12.13 21:24:39)
makarna falan kolay yakılan şeyler. dinleme onları. madem amacın direk kilo almak aban yağa. ana yemeğin yanına çok fazla yancı al. köfte ekmek aldın diyelim yanına 2 mega patates 1 orta boy kola al.

  • zazazaraeta  (24.12.13 21:25:34)
@yapma volkan, sen tamamiyle benim beslenme olayımı anlatmissin, maalesef işe yaramiyor.

@neyleyim, bunlar denemediğim şeyler, bilgilendirici oldu, çok sağol:)

@zazaza... Bu sefer de göbek olmasın sadece? Zaten göbek cikmaya çok müsait, başka bi yere yaramıyor.
  • sistem enkazı  (24.12.13 21:27:51 ~ 21:29:49)
zayıf şişman olmak ve daha da kötüsü sağlığınızdan olmak istemiyorsanız, mümkün olduğunca işlenmiş, içinde ne yağı, ne şekeri olduğu belli olmayan yiyecek / içeceklerden uzak durun.

  • neyleyim  (24.12.13 21:37:46)
Sigara içiyor musun?

Cevap evet ise, öncelikle sigara içme.

Sigaradan sonra ve beslenmeden önceki adım da uyku. Uyku düzenin olsun, sağlıklı uyu. Yoksa popon-göbeğin şişmiş, sana yeterliyse bir şey diyemem ama o kilonun bir anlamı yok. Amorf olduktan sonra kilo almak anlamsız.

Dengeli-sağlıklı beslen. Öyle ekmek ye tavsiyelerini uygularsan bu da seni göt-göbek adımına geri gönderir. Kabul diyorsan amenna, devam et.

Oturarak çalışmanın kilo aldırma etkisi -ki göt-göbek kabilindendir- çok ve sağlıksız beslenmenin vücutta dengesiz dağılan kilo aldırması etkisi gibi, bir de bağırsak sisteminin çalışmasını engellemesi yönü de vardır.

O yüzden hareketsizliği de tavsiye etmem.

Egzersiz yap. Salona falan gitmen gerekmez, evde yasemin evcim taklidi bile yapsan işe yarar. Kendine bir program belirler, günde 30 dk. için kendini disipline edersen, yararını görürsün.

Karbonhidrattan uzak dur, protein-vitamin-yağ dengeli bir beslenme rejimi uygula.

Özetle; sigara içme-düzenli uyu-dengeli beslen-egzersiz yap.

Çok kilo almazsın belki ama vücudunun kendini iyi hissedeceği bir sağlık haline kavuşursun.

Hacmen daha da yükselmek istersen de malum vücutçuların yaptığı gibi: Egzersizi ve beslenmeyi arttırırsın.

Kimyadan uzak dur. O kadar.
  • monroe stahr  (24.12.13 21:37:58)
@Monroe stahr, şu kadar disiplinim olsun, dünyada yapamayacagım hicbir şey yok. Eline koluna sağlık, çok güzel anlatmıssın. Ben ilk etapta bir beslenme programı hazırlayayım kendime öyleyse. Diğerleri nispeten daha kolay.

  • sistem enkazı  (24.12.13 21:51:26)
3 gün benle takıl.

  • mutantking  (24.12.13 21:53:41)
Çok yiyip kilo alamadığını söyleyenlerin büyük bir çoğunluğunun aslında çok yemediğini biliyor muydunuz? Arada bir çok yemek değil, her gün belli bir kalori alımını yapman lazım.

  • arnold schwarzeneger  (25.12.13 08:19:51)