Octavia alıcaz galiba. İtirazı olan? Neden?

2013 1.6 tdi dsg şanzuman.

Sevgili araba sevdalıları; bu araba sıfır, ortalama 3,5 - 4 litre yakıyor. e donanım olarak da konforlu. fiyat: 70.000 tl ama.

"O fiyata bu mu alınır?" diyen binlerce insan ben de bulabilirim evet ama neden peki?

kriterler;
- aile arabası olacak (geniş, bu çok önemli)
- az yakacak (seri kaçmasına çok da gerek yok)
- konforlu olacak azcık (içine binince plastik kokmayacak, teknolojinin nimetlerinden azcık faydalandıracak)

e şimdi octavia yerine ne alınabilir ki?

EKNOT: araba alacağına evde kendi arabanı üret daha kolay yeminle.

saygılar

gayet mantıklı bir seçim bence. o fiyata volkswagen kalitesi almış oluyorsunuz.

  • nesilsiz  (11.12.13 09:28:15)
sıfır almak konusunda kararlı mısınız?

  • einherjar  (11.12.13 09:29:43)
@einherjar hocam temiz ikinci el de olur. maksadımız azcık model yükselsin. 2005 honda civic var (otomatik). bi de aldık mı 10 sene biniyoruz nerdeyse o arabaya :) "bizi götürsün yeter"cilerdeniz.

@sokrates passat'ın boşu o fiyatlarda :S
  • brkylmz  (11.12.13 09:33:15 ~ 09:34:54)
dizel otomatik olarak o fiyata daha iyi bir avrupa sedan bulamazsınız. az buçuk konfor kalite arıyorsanız uzak doğu arabalarına zaten bakmayın bile. yeni octavia çıkmadan önce jetta derdim ama şu durumda octavia doğru seçim olur.

  • tomofilli hasan  (11.12.13 09:33:46 ~ 09:34:02)
Tabi ki dogru secim. Marka duskunlerine bakmayin siz, skoda acayip underrated bi arabadir. Saglamlik o bicim:)

  • art vandaley  (11.12.13 09:38:29)
çok doğru bir seçim. passat diyenler açıp baksın, aynı motor, aynı donanıma sahip passat en az 10.000-15.000 lira hatta belki daha da pahalı. passat'tan hiçbir eksiği de yok. skoda bir türlü o eski içe basan tekerlekli kamyonetlerinin imajını silemedi. passat kalitesinde, hatta aynı malzeme ile otomobil yapıyor ve 15.000 lira daha ucuza satıyor, hala skoda diye burun kıvırıyor insanlar.

güle güle kullanın. durumum olsa alacağım arabadır.
  • kibritsuyu  (11.12.13 09:46:47 ~ 09:49:50)
kriterlerinize uygun bir seçim dizel otomatik o fiyata aurisler falan vardı belki corollolara bakabilirsin ama zaten bakmışsındır diye düşünüyorum.
Kazasız belasız binin inşallah.

  • basond  (11.12.13 09:59:44)
cok iyi secim, ben bile arabami satip combi versiyonunu almayi dusundum simdi biraz baktim da. daha pahalidir diye dusunmustum.

  • Sarix  (11.12.13 10:01:21)
skoda bence de mantıklı bir seçim. vw ve audi ile ortak bir çok temel parçası var. lift'e kaldırınca alttan arabaları ayırt etmek bile zor.

ancak; 70.000 güzel bir bütçe. o fiyata 100.000 km civarında 520d (E60) da alabilirsiniz. Yine aynı km'lerde üst donanımlarda bir passat bulmak da mümkün. Aynı şekilde a4 2.0 tdi bile bulabilirsiniz. kazasız/değişensiz (mümkünse boyasız) bulmak için biraz çabalamak gerek.

japon'a sempatiniz varsa toyota da olabilir.
www.sahibinden.com

hiç bulaşmayın derim ama aynı paraya her türlü fransızın ve opel'in aynı segmentteki otomobillerinin en üst donanımlarını da alabilirsiniz. hem de sıfıra yakın, tertemiz.

benim o paraya alacağım araba, biraz sabır ve araştırmayla a4 avant olurdu. değişensiz, boyasız ve düşük km bulmak bir iki ay sürebilir.

www.sahibinden.com
  • einherjar  (11.12.13 10:02:45 ~ 10:08:26)
vw cc al bence.

  • [silinmiş]  (11.12.13 10:19:13)
Hocam cc iyi de aradaki fiyat farkiyla 50 60 depo doluyor :s ??

  • brkylmz  (11.12.13 10:37:49)
İkinci el passat ya da audi a4 hatta modeli düşürerek temiz a6 düşünebilirsiniz.

  • cunupkral  (11.12.13 11:17:03)
Doğru karar. 1.4 TSI var, çok memnunuz. Hayırlı olur arabanız.

  • heritage  (11.12.13 12:13:11)
Octavia ile Passat karşılaştırması yapılmış ama hatalı olmuş, Passat'la aynı segmentte değil. Superb deseydiniz kıyaslanabilirdi.

  • creepy  (11.12.13 14:26:33)
@creepy işte düşün 70 bin e C segmenti saçma bence

  • cunupkral  (12.12.13 13:40:30)
Bak buna itirazim yok işte . Gına geldi honda'dan ..

  • tsubasa  (21.12.14 19:21:00)